bitcoinBTC/TRY
739.241,50 TL 2,58%
ethereumETH/TRY
45.205,79 TL 3,39%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.883,92 TL 1,59%
xrpXRP/TRY
13,91 TL 1,71%
usd-coinUSDC/TRY
27,34 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.188,84 TL 3,44%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,62%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,56%
solanaSOL/TRY
545,12 TL 4,23%

Paylaş

Gemini, BAE Kripto Lisansı Almak İstiyor

gemini bae kripto lisansi almak istiyordvdfc

Kripto para şirketleri çalışmalarını bir adım öteye taşımak için yeni hamleler gerçekleştiriyor. Özellikle kripto para borsaları farklı ülkelerden lisans almak için adeta kıyasıya yarışıyor. Borsalar ülkelerden lisans alarak, kripto çalışmalarını sınır ötesine taşımak istiyor. Bu kez bir hamle de Winklevoss’a ait kripto borsası Gemini‘den geldi. Gemini, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) müşterileri için kripto hizmet lisansı alma sürecini başlattığını duyurdu.

Gemini’den BAE Kripto Lisans Hamlesi

Cameron ve Tyler Winklevoss’un borsası Gemini, başlarda Birleşik Krallık’a yönünü çevirmişken, şu sıralarda Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) lisans almak için çalışmalar yürütüyor. Gemini, lisansı alma nedeni olarak vatandaşlar arasında kripto para birimlerine yönelik artan ilgiyi ve BAE düzenleyicileri ile yapılan olumlu görüşmeleri gösterdi. 

Öte yandan, Cameron ve Tyler Winklevoss, Zaywa’ya ABD’deki kripto düzenlemesinde düşmanlık ve netlik eksikliği yaşadıktan sonra hareketin teşvik edildiğini belirtti. Konu ile ilgili açıklama Gemini’nin resmi Twitter hesabından yapıldı.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, BAE’den lisans alma konusunda şu şekilde açıklama yaptı:

Düzenleyiciler ile burada yaptığımız görüşmeler bizi çok cesaretlendirdi. BAE’yi kripto için bir yuva ve bir merkez haline getirme ve en önemlisi, hem tüketicileri hem de bir şirketin yenilik yapma yeteneğini koruyan, birbirine bağlayan düşünceli düzenlemeleri yürürlüğe koyma çabası var.

Winklevoss ikizleri, ülkedeki borsa operasyonlarını nereye dayandıracaklarına henüz karar vermedi. Bunun yanında yeni Gemini genel merkezinin hem Abu Dabi’de hem de Dubai’de kurulabileceğini düşünüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala