bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Geleneksel Medya SCMP’den NFT için Artifact Labs Hamlesi

geleneksel medya scmpden nft icin artifact labs hamlesi

Hong Kong merkezli geleneksel medya kuruluşu South China Morning Post (SCMP), tarihi olayları NFT haline getirmek için kolları sıvamıştı. Şimdi ise SCMP, NFT işini kendi kurduğu Artifact Labs bölümüne devrediyor.

SCMP, NFT için Artifact Labs Adlı Şirket Kuruyor

South China Morning Post (SCMP), Artifact Labs isimli yeni bir şirket kuracağını açıkladı. SCMP, NFT tarafını bu şirkete devredecek. Yapılan açıklamaya göre, Artifact Labs’ın lansmanı, tarihi varlıkları blok zincirine getiren ve dünya çapında koleksiyoncuları ve toplulukları birbirine bağlamaya yardımcı olan merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesini hızlandıracak. 

Yeni şirket, NFT‘lerin satışı ve ticareti için yeni bir de pazaryeri kurmayı amaçlıyor.

geleneksel medya scmpden nft icin artifact labs hamlesi 2

Bu arada SCMP, Artifact Labs’ın hissedarı olacak, ayrıca şirketin büyümesini finanse etmek için üçüncü taraf sermaye de arayacak. Yayımlanan duyuru metninde şu sözlere yer veriliyor:

“Medyanın Web3 geleceğine yapılan bu yatırım, SCMP’nin gelirini ve kurumsal değer büyümesini hızlandırırken, yayıncılık grubunun dünya çapında milyonlarca okuyucuya gerçeklere dayalı gazetecilik ve nesnel analiz sunma temel misyonuna odaklanmasına izin verecek”

Bu arada SCMP, son müzayedesinde 1.000’den fazla NFT satarak yaklaşık 127.000 milyon dolar gelir elde etmişti.

Konuyla ilgili konuşan SCMP Başkanı Joe Tsai, “SCMP’nin medya için blockchain uygulamalarının potansiyelini keşfetmek için ‘Artifact Labs‘ yaratması, 118 yıllık organizasyonumuz için dönüşümsel bir adım” dedi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala