Geçen Haftanın Önemli NFT Haberleri

gecen haftanin onemli nft haberleriasd

Kripto para piyasası gelişme kaydetmeye devam ederken NFT sektörü hemen hemen her gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe hangi gelişmeler yaşanmış birlikte inceleyelim.

Tayland Postası, İlk NFT Pullarını Yayınladı

Tayland Postası başkanı Danan Suphatthaphan, Tayland Postası’nın bugün ilk NFT pullarını yayınlamaya başladığını söyledi. Suphatthaphan, Tayland Postası’nın 140. yıl dönümünü kutlamak için sınırlı sayıda bulunan 50.000 NFT pulunun piyasaya sürüldüğünü dile getirdi.

gecen haftanin onemli nft haberlerias

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı NFT Atölyesi Gerçekleştiriyor

Son zamanların popüler konularından olan ve geçtiğimiz haftalarda Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından da Nitelikli Fikri Tapu olarak isimlendirilen NFT teknolojisi üzerine Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde bir atölye gerçekleşecek. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi resmi internet sitesinden ve twitter hesabından yapılan açıklamaya göre ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğe 50 kişilik bir kontenjan ayrılmış durumda.

gecen haftanin onemli nft haberleria

Haberin detaylarına buradan ulabilirsiniz.

NFT Platformu Magic Eden’dan Ethereum Müjdesi

NFT’ler artık hayatımızın hemen hemen her yerinde karşımıza çıkıyor. Bir tarafta dev şirketlerin NFT yatırımları artarken, diğer taraftan yeni ürünler ile kullanıcıların seçenekleri artırılıyor. Büyüyen sektör ise beraberinde rekabette de artmış durumda. bu rekabette hayatta kalmaya çalışan projeler ise yeni yükseltmeler ile rekabette tutunmaya çalışıyorlar. Son olarak Solana tabanlı NFT platformu Magic Eden, yeni Ethereum entegrasyonunu duyurdu.

gecen haftanin onemli nft haberlerias 1

Haberin detaylarına buradan ulabilirsiniz.

Kriptonun Domain Gücü: NFTs.com’a 15 Milyon Dolar Fiyat

Kripto para sektörünün en önemli gücü şüphesiz topluluk ve bu topluluklara olan etkisi. Bu etki bir noktada fiyatın zirveye ulaşması veya düşmesi, hatta projenin devasa yatırımlar dahi almasını sağlayabiliyor. 

Haberin detaylarına buradan ulabilirsiniz.

Instagram’ın NFT Özelliği 100 Ülkeye Daha Açılıyor

Adını metaverse’den ilham alarak değiştiren Meta, NFT ve metaverse odaklı çalışmalarına son hız devam ediyor. Her ne kadar son dönemde bu çalışmaları sebebiyle zarar ettiğini açıklasa da yatırımlarına devam eden şirket, son olarak sosyal medya kolu Instagram için geliştirdiği NFT ürününü 100 ülkeye daha açtığını duyurdu.

instagram 3051

Haberin detaylarına buradan ulabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
415.806,38 TL 2,98%
ethereumETH/TRY
30.515,49 TL 4,06%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.821,90 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
17,96 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
6,59 TL 3,82%
cardanoADA/TRY
9,17 TL 4,64%
solanaSOL/TRY
728,48 TL 4,47%
polkadotDOT/TRY
160,23 TL 3,42%
Bağlantıyı kopyala