bitcoinBTC/TRY
1.589.410,21 TL 1,24%
ethereumETH/TRY
90.494,86 TL 2,11%
tetherUSDT/TRY
30,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
11.558,87 TL 5,66%
solanaSOL/TRY
3.233,73 TL 2,82%
xrpXRP/TRY
16,89 TL 3,05%
staked-etherSTETH/TRY
90.446,32 TL 2,07%
usd-coinUSDC/TRY
30,95 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
18,30 TL 5,60%
avalanche-2AVAX/TRY
1.151,28 TL 2,66%

Paylaş

Gary Gensler’in Kripto Yaklaşımı Demokratları İkiye Böldü

Gary Genslerin Kripto Yaklasimi Demokratlari Ikiye Boldu 2

ABD, kripto paralar ve düzenleme diyince akla ilk gelen isimlerden biri şüphesiz Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) oluyor. Tabii bir de Ripple var. Bu noktada SEC’in uzun süredir başkanlık koltuğuna sahip olan Gary Gensler da öne çıkan isimler arasında. Fakat konu kriptoya bakış açısı olduğunda, Meclis Demokratları, SEC Başkanı Gary Gensler‘in dijital varlıklar konusunda doğru önceliklere sahip olup olmadığı konusunda aynı fikirde değiller.

Gary Gensler'in Kripto Yaklaşımı Demokratları İkiye Böldü

Gary Gensler’in Kripto Yaklaşımı Demokratları İkiye Ayrıldı

ABD Kongresi, FTX’in çöküşünü üzerine soruşturmalarına devam ederken, demokratlar, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve başkanı Gary Gensler’in FTX hakkındaki” büyük ve yıllarca süren dolandırıcılık ” bakış açısı konusunda ikiye ayrılmış durumda.

Her iki tarafın da arasında yaşanan bu ayrım, dijital varlıklarla ilgili mevzuatı karmaşıklaştırmanın yanı sıra, bir sonraki Kongre’de Temsilciler Meclisi’nde de sorunlara neden olacağa benziyor. Öyle ki çoğunluğa sahip olan Cumhuriyetçiler tarafından geniş bir yelpazede incelemeyle karşı karşıya olan Gensler üzerindeki baskıyı giderek artıyor.

Bu noktada Gensler’ı eleştirenler arasında yer alan Temsilci Josh Gottheimer şu ifadeleri kaydetti:

“SEC Başkanı Gensler, çoğu kripto para biriminin mevcut menkul kıymetler yasaları tarafından kapsandığını defalarca iddia etti. Buna rağmen SEC, dijital varlıklar için korkuluk oluşturmak için tek bir kural önermedi. İşlerini yapamadılar ve tüketicileri korumayı başaramadılar”

Diğer taraftan Gensler’ı savunanlar arasında olan Alexandria Ocasio-Cortez ise şunları kaydetti:

“Yargı yetkisinin SEC’e ait olduğuna inanıyorum. CFTC’ye yönelik bu geçişin veya itmenin, özellikle Bankman-Fried’in faaliyetleri bağlamında gerçekten araştırılması ve incelenmesi gerektiğine inanıyorum”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala