Gary Gensler, Kripto Ticareti ile İlgili Değerlendirmede Bulundu

Kripto Dunyasi Gary Gensleri Tiye Aldi2

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC), Coinbase‘in kripto düzenlemesi için verdiği dilekçeye resmi yanıt vermişti. Son olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kripto pazarlarının genel olarak uyumlu olmadığına ve yanlış bir merkeziyetsizlik anlatısına dayandığına inandığını söyledi.

Gary Gensler: Kripto Ticaretinde Merkeziyetsizlik Yanlış Anlaşılıyor

SEC başkanı Gary Gensler, kripto pazarlarının genel olarak uyumlu olmadığını ve yanlış bir merkeziyetsizlik anlatısına dayandığını söyledi. Yine de iş modelleri uyumsuzluk üzerine kurulu. İş modelleri genellikle müşteri fonları üzerine inşa ediliyor ve bunları birleştiriyor, çatışmalarla dolu dedi. Ayrıca, son dört ABD banka çöküşünden üçünün kripto ile bağlantılı olduğunu belirtti.

gary gensler kripto ticareti ile ilgili degerlendirmede bulundue

SEC, New York Menkul Kıymetler Borsasının kripto platformlarının çalışma şeklini, bir borsanın kendi platformunda kendi defterini alıp satabileceği, bir piyasa yapıcı veya hedge fonu olarak hareket edebileceği veya kendi tokenını ödünç alabileceği şekilde çalışmasına asla izin vermezdi. ne yaptığını kamuoyuna ifşa etmediğini söyledi.

Ayrıca, geleneksel finans ve kripto dünyaları birbirine ne kadar bağlı hale geldikçe, bunun “finansal varlıklar için” daha muhtemel olabileceği fikrinin altını çizdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.926,81 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
38.362,13 TL 0,23%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.279,20 TL 0,70%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,44 TL 0,27%
staked-etherSTETH/TRY
38.354,71 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 2,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,44%
matic-networkMATIC/TRY
18,47 TL 1,05%
Bağlantıyı kopyala