bitcoinBTC/TRY
1.089.654,78 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
59.261,74 TL 0,72%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.578,11 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 0,66%
solanaSOL/TRY
1.703,00 TL 1,08%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,14%
staked-etherSTETH/TRY
59.187,05 TL 0,87%
cardanoADA/TRY
10,83 TL 2,18%
dogecoinDOGE/TRY
2,40 TL 2,24%

Paylaş

Garanti Bankası “Dijital Varlık Yetkilisi” Arıyor

garanti bankasi dijital varlik yetkilisi is ilani yayinladias

Kripto para sektöründe hemen hemen her gün daha fazla genişlemeye ve büyümeye devam ediyor. Birçok büyük şirketin bu alana girmesi ve alanda çalışmalar yapmaya başlaması piyasanın hızlı şekilde benimsenmesine yol açtığını da söylememiz mümkün. Son olarak Türkiye’den de bu konuda önemli adımlar atılmaya başladı. Bu kez Garanti BankasıDijital Varlık Likidite Yönetimi Proje Sorumlusu” aradığını duyurdu.

Söz konusu iş ilanı LinkedIn üzerinden yayınlandı:

garanti bankasi dijital varlik yetkilisi is ilani yayinladi

Garanti Bankası, Dijital Varlık Yetkilisi Arıyor

1946 yılında Ankara’da kurulmuş özel sermayeli bir banka olan Garanti BBVA, daha önce Sermaye Piyasaları ve Hazine Operasyon Müdürlüğü’nde görev alacak “Kripto Varlık Yetkilisi/Uzmanı” aradığını duyurmuştu. Bu kez benzer bir ilan yayınlayarak kripto sektörüne yeşil ışık yaktığını belirtmiş oldu.

İş ilanını LinkedIn üzerinden duyuran Garanti BBVA, kripto varlık işlemleri ekibinin sorumluluk alanlarını şu şekilde sıraladı:

  • Kripto Varlık projesinin Banka’mız Likidite Yönetimi proje takımı ile koordinasyonunu dijital varlık ürün yönetimi yöneticisi ve birim müdürü ile sağlamak, kripto projesinin likidite yönetimi adımında zamana uygun proje planının takibi, koordinasyonu sağlamak,
  • Garanti BBVA Teknoloji ile kripto projesinin Likidite Yönetimi adımını agile proje yönetimi ile sürdürmek, proje yönetimi süreci boyunca, zaman planına uygun bir şekilde proje akışını sağlamak.
  • Kripto projesi Likidite Yönetimi Proje Sorumlusu olarak, birimlerin projedeki öncelikli işlerini öğrenmek ve takibini ve gerekli yönlendirmeleri yapmak,
  • PPP ve Quarterly Planning toplantılarında Likidite Yönetimi Proje takımını temsil etmek, işlerinin doğru aktarıldığından emin olmak ve önceliklerinin belirlenmesini sağlamak
Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala