Gamevil, Blockchain Teknoloji Şirketi Zenaad’ı Satın Aldı

gamevil blockchain teknoloji sirketi zenaadi satin aldi 3

Mobil oyun şirketi Gamevil, gelecek yıldan itibaren Blockchain tabanlı oyun özelliklerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda şirket, Blockchain teknoloji şirketi Zenaad‘ı satın aldı. Gamevil daha önce Güney Kore’nin dört büyük kripto borsalarından biri olan Coinone’nun büyük bir bölümünü satın almıştı.

Gamevil, Zenaad ile Blockchain Tabanlı Oyunları Geliştirmeyi Planlıyor

Gamevil, Zenaad’ı satın alarak Blockchain ekosistemini inşa etmenin son aşamasına girdiğini açıkladı. Böylece Zenaad‘daki teknoloji gücü, Gamevil‘in geliştirme ekibine dahil edildi.

gamevil blockchain teknoloji sirketi zenaadi satin aldi

Gamevil, yeni elde ettiği Blockchain teknik bilgisiyle, NFT değişimi için e-cüzdanlar oluşturmayı ve Gamevil‘in HIVE platformu için Blockchain tabanlı bir reklam çözümleri geliştirmeyi hedefliyor. Bunun yanında Blockchain tabanlı oyna-kazan oyunları da geliştirmeyi planlıyor.

Gamevil’in HIVE platformu, Blockchain tabanlı oyunlar geliştiren, şirketler için ortamı geliştirmek ve NFT‘lerin ticaretini kolaylaştırmak için Blockchain tabanlı bir açık oyun platformuna geçiş yapıyor. Ayrıca Gamevil‘in NFT değişim programı 2022’nin ilk yarısında başlayacak.

NFT‘lerle ödüllendiren Blockchain tabanlı oyunlar, olası spekülatif davranışların teşvik edilmesi nedeniyle Güney Kore’de yasaklandı. Ülkenin oyun komitesi yetkilisi geçen hafta, spekülasyonla ilgili oyun yasasında bir değişiklik yapılmadıkça yasağın kaldırılmayacağını belirtti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 716.617,71 TL 0,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.495,83 TL 6,99%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.050,22 TL 4,85%
tether
Tether (USDT) 12,56 TL 0,01%
solana
Solana (SOL) 2.784,75 TL 10,00%
cardano
Cardano (ADA) 20,09 TL 1,84%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 2,61%
polkadot
Polkadot (DOT) 473,54 TL 5,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,56 TL 0,04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,70 TL 0,77%
Bağlantıyı kopyala