GameStop Yöneticisinden Kripto Araştırması

gamestop yoneticisinden kripto arastirmasi 1

Haziran ayının başlarında GameStop‘un yönetim kuruluna geçen Chewy kurucu ortağı Larry Cheng, kripto para birimleri hakkındaki bilgilerini derinleştirmek için bu ay iki gün izin alacağını açıkladı.

Cheng, Reddit‘in intikam yatırımcıları nedeniyle 2021’in başlarında hisseleri tavan yapan tartışmalı video oyunu yapımcısından yüzde 13 hissesini olduğunu da söylemişti.

Son olarak girişimci, takipçilerinden zamanını nasıl verimli geçirebileceğine dair öneriler istedi.

gamestop yoneticisinden kripto arastirmasi 2

GameStop Yöneticisi Kripto Alanına Girmek İstiyor

GameStop her ne kadar adıyla iyi bilinmese de kripto dünyasını yakından takip eden şirketler arasında yer alıyor. Öyle ki kısa bir süre önce sizlere GameStop’un kendi NFT platformunu geliştirmek üzere iş ilanı yayımlandığını aktarmıştık.

GameStop tarafından bir başka yayınlanan bir iş ilanına göre şirket, NFT, kripto para birimleri ve diğer Blockchain teknolojisi alanında bir muhasebe uzmanı arıyordu. 

Bu bilgiler ışığında yöneticinin neden böyle bir izne ayrıldığını anlamak zor değil, şayet şirket son dönemde Blockchain tabanlı bir yapıya evriltmek isterken Web3.0 üzerinde söz sahibi şirketler arasında olmak istiyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 688.584,54 TL 2,10%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.090,19 TL 1,82%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.555,04 TL 7,47%
tether
Tether (USDT) 11,89 TL 0,03%
solana
Solana (SOL) 2.475,39 TL 3,69%
cardano
Cardano (ADA) 19,85 TL 1,14%
xrp
XRP (XRP) 12,48 TL 0,77%
polkadot
Polkadot (DOT) 466,02 TL 0,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,89 TL 0,14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,61 TL 0,26%
Bağlantıyı kopyala