GameStop, Web3 Bölümü Etkileyecek Küçülme Planını Açıkladı

gamestop web3 bolumu etkileyecek kuculme planini acikladi

Son dönemde kripto ve Blockchain alanında çeşitli adımlar atan GameStop şirketinden kötü bir haber geldi. GameStop, Coinbase ve Meta gibi küçülmeye giden şirketlerin arasına katıldı.

GameStop Küçülme Kararı Aldı

GameStop’un Baş Yazılım Mühendisi olan Daniel Williams, LinkedIn üzerinde şirketin başka bir büyük işten çıkarmaları olduğunu ve çok sayıda GameStop çalışanının, özellikle e-ticaret ürünleri departmanı çalışanlarıyla, mühendislik alanlarında çalışanların işten çıkarıldığını belirtti.

gamestop web3 bolumu etkileyecek kuculme planini acikladi 2

Konu hakkında bilgi sahibi olan kaynakların açıklamasına göre, GameStop’un Blockchain cüzdanı üzerinde çalışmalar yapan kişiler de bu işten çıkarmadan etkilendi. Kaynaklar şirketin bu alanında işten çıkartılan kişilerin sayısının belli olmadığını belirtti. GameStop, geçtiğimiz aylarda CFO’su Mike Recupero’nun görevine son verdikten sonra Temmuz 2022’de pek çok kişiyi işten çıkarmıştı.

Bu yıl içinde oyun odaklı NFT pazar yeri hizmetini başlatan GameStop, web3 alanı için önemli adımlar atmıştı. Şirket ayrıca yeni projelerinde Gods Unchained ve Illuvium gibi pek çok popüler web3 oyununun temelini oluşturan Immutable X’in arkasındaki ekip olan Immutable ile ortaklık kurmuştu. Şirket bu ortaklığıyla birlikte Blockchain temelli oyunlar geliştirmeyi amaçlamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.517,61 TL 3,09%
ethereumETH/TRY
30.935,69 TL 4,57%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.964,42 TL 3,52%
xrpXRP/TRY
7,80 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 3,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,43%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 2,51%
Bağlantıyı kopyala