GameStop için Ethereum Tabanlı Bir NFT Platformu İddiası!

gamestop icin ethereum tabanli bir nft platformu iddiasi

Amerikalı video oyunu ve tüketici elektroniği devi GameStop bu kez Ethereum tabanlı bir NFT platformu geliştiriyor iddiasıyla gündeme geldi. Henüz resmi olarak şirket cephesinden bir açıklama bulunmasa da iddiaların adresi bir Twitter hesabı oldu.

İddiaların adresi bu kez yaklaşık 54 bin takipçili bir Twitter hesabı olan ‘croissant’. Şirket NFT dünyasına mayıs ayında giriş yapmıştı. O zamanlarda da GameSpot’un NFT platformu üzerinde çalıştığı iddiaları ortaya çıkmıştı.

GameStop Ethereum Tabanlı Bir NFT Platformu mu Kuruyor?

Dünyaca ünlü oyun devinin hisse fiyatı geçen ocak ayında yüzde 600 oranında artmıştı. GameStop, oyun dünyasının Amazon’u olmak istiyor. İddialara göre, bu yoldaki adımlarını elde ettiği gelirle daha sağlam atabilecek durumda.

İddiayı ortaya atan Twitter hesabı, NFT’leri GameStop ile entegre etmenin, milyonlarca kullanıcıyı daha şirketin bünyesine katabileceğine işaret ediyor.

Tekrar geçmişe bakacak olursak,

GameStop Baş Mühendisi Jordan Holberg yaptığı bir açıklamada şunları söylemişti:

“Şirket, eski ve yeni e-ticaret dinamikleriyle yeni nesil blok zinciri arasında köprü olmak istiyor”

croissant isimli Twitter hesabı, açıklamalarında şu sözlere de yer verdi:

“Bu hamle, kullanıcıların ve trader’ların, gizlilikten ödün vermeden daha geniş bir merkezi olmayan, kimliği doğrulanmış uygulama yelpazesiyle kolayca etkileşime girmesine imkan sağlayacak. Sansüre dayanıklı bir ağ olan ETH’ye geçiş, tüm kullanıcı tabanı için çok önemli bir adım…”

gamestop icin ethereum tabanli bir nft platformu iddiasi 2

GameStop’un Hasbro ve Microsoft Xbox’ın yanında birkaç eSpor ekibiyle daha büyük ortaklıkları var. Analiste göre, fikri mülkiyet yasaları da şu sıralar ana akım NFT’nin benimsenmesini engelleme ihtimali yüksek. Tabii buradaki çözüm Ethereum’da. Ethereum bu engeli DNS’in merkezi olmayan eşdeğeri ENS (Ethereum Ad Hizmeti) sistemi aracılığıyla çözme ihtimali var.

Toparlayacak olursak, GameStop’un Ethereum’u yaygın olarak benimsemesi için çeşitli çalışmalar yapıyor olma ihtimali oldukça yüksek.

GameStop Ethereum tabanlı bir NFT platformu kuruyor iddiaları ne kadar gerçeği yansıtacak ilerleyen zamanda göreceğiz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 385.504,00 TL 1,40%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.170,95 TL 4,78%
cardano
Cardano (ADA) 20,25 TL 6,18%
tether
Tether (USDT) 8,88 TL 0,12%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.100,73 TL 0,58%
xrp
XRP (XRP) 8,39 TL 0,40%
solana
Solana (SOL) 1.236,69 TL 0,06%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,88 TL 0,03%
polkadot
Polkadot (DOT) 261,71 TL 3,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,85 TL 1,35%
Copy link
Powered by Social Snap