Galaxy Digital, Yaşanan Düşüş 300 Milyon Dolarlık Zarar Bekliyor

Galaxy Digital Yaşanan Düşüş 300 Milyon Dolarlik Zarar Bekliyor

Kripto para piyasaları son dönemde oldukça kritik bir dönemden geçiyor. Bitcoin (BTC) Haziran 2021’den bu yana ilk defa 27.000 doların altına indikten sonra yeniden 30.000 dolar bandının üstüne çıkarak piyasadaki düşüşü tersine çevirmeyi başardı. Diğer taraftan, Galaxy Digital ise Çarşamba gününden bu yana olan zararının 300 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor.

Galaxy Digital, Yaşanan Düşüş 300 Milyon Dolarlık Zarar Bekliyor

Galaxy Digital, Yaşanan Düşüşten Zararlı Çıktı

Kripto odaklı finansal hizmet şirketi Galaxy Digital’in uzun süredir Terra Labs ve LUNA’ya olan desteği biliniyor. Hatta şirketin CEO’su Mike Novogratz‘ın kolunda bir LUNA dövmesi dahi bulunuyor. Ancak bu destek, Galaxy’nin oldukça büyük bir zarar yaşamasına neden oldu. Galaxy Digital, kısa bir süre önce LUNA ve algoritmik stablecoin’i TerraUSD’nin (UST) çökmesine bağlı olarak sermaye ve likidite pozisyonuna görünürlük sağlayan bir şirket güncellemesi yayınladı.

Şirket, 800 milyon dolar nakit ve ek 800 milyon dolar kripto para dahil olmak üzere yaklaşık 1.6 milyar dolarlık bir likidite pozisyonuna sahip olduğunu belirtti. Ek olarak şirkete, çeyrekten bugüne dek net kapsamlı gelirin 31 Mart’a göre yüzde 12 düşüşle 300 milyonluk zarar seviyesine gelmesini bekliyor.  

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.775,62 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
31.049,01 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.766,79 TL 1,94%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 1,07%
binance-usdBUSD/TRY
15,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,52%
solanaSOL/TRY
808,27 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala