Galatasaray İlk NFT Koleksiyonunu Arz Ediyor! İşte Tarihi

galatasaray ilk nft koleksiyonunu arz ediyor iste tarihi

Galatasaray Spor Kulübü, Ali Sami Yen NFT koleksiyonu ile başlayarak, sezon boyunca tarihinin önemli olaylarını vurgulayan bir koleksiyonu piyasaya süreceğini açıkladı. Spor kulübü ilk NFT koleksiyonu için önümüzdeki ayı işaret etti.

Sezon boyunca kulübe bağlı önemli tarihlerde altı koleksiyon daha arz edilecek.

Galatasaray Spor Kulübü İlk NFT Koleksiyonu İçin Tarih Verdi

Galatasaray Futbol Kulübü’nün benzersiz anlarla dolu tarihini vurgulayacak NFT koleksiyonları, kulüp tarihindeki dönüm noktalarını ve kupalarını konu alacak. Bu koleksiyonlar ile taraftarlar, Galatasaray kulübünün mirasına ortak olup, kulübe katkı sağlayacak. İlk koleksiyon için tarih ise 1 Ekim.

Kulüp, yeni adımın ön duyurusu sosyal medya hesaplarından yaptı. Ayrıca bu projeyi hayata geçirmek için global markalarla iş birliğine gidildiğini de açıkladı.

galatasaray ilk nft koleksiyonunu arz ediyor iste tarihi 2

Shirtum ve blockchain teknolojisi ile sporu bir araya getiren Capital Block iş birliği ile piyasaya arz edilecek Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu, Türkiye’de piyasaya sürülen ilk spor kulübü tarihi NFT koleksiyonu olma özelliğinin yanı sıra, dünyada da ilklerden biri.

Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu; Legendary, Mythical ve Iconic bölümlerinden oluşacak. Her NFT’nin arkasında ilgili görsel ile özel video içeriği olacak ve bölüme bağlı olarak içerikler farklılaşacak.

Her bir drop, nadirliğine bağlı olarak farklı değerlere sahip olacak.

Ali Sami Yen Koleksiyonuna dahil aşağıdaki NFT’lerin arz tarihleri ise şöyle:

Legendary: 1 Ekim 2021
Mythical: 8 Ekim 2021
Iconic: 15 Ekim 2021

Her NFT arzının Galatasaray ve Shirtum’un web sitelerinde özel bir açılış sayfası olacak.

Taraftarlar, NFT’nin resmine tıkladığında Shirtum platformundaki Galatasaray açılış sayfasına gidecek. Burada NFT’yi kredi veya banka kartı ile satın alacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 367.819,56 TL 5,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.161,82 TL 8,05%
cardano
Cardano (ADA) 19,58 TL 0,46%
tether
Tether (USDT) 8,66 TL 0,13%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.059,04 TL 7,87%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 7,13%
solana
Solana (SOL) 1.198,72 TL 7,59%
polkadot
Polkadot (DOT) 262,02 TL 7,76%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,66 TL 0,21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,81 TL 6,91%
Copy link
Powered by Social Snap