G7 Ülkelerinden Yeni Kripto Para Hamlesi

G7

Dünyanın en büyük ülkelerinin oluşturduğu G7, Mayıs 2023’te yapılması düşünülen ve Japonya’nın Hiroşima kentinde gerçekleşecek olan 49. G7 zirvesi sırasında kripto para birimleri hakkında yeni bir yol haritası belirleyecek. G7 grubu, kripto para birimi sektörünün daha katı düzenlemelerini teşvik etmeyi planlıyor.

G7 Ülkelerinden Katı Kripto Düzenlemeleri Planı

Konu hakkında bilgisi olan kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre, Mayıs 2023’te yapılması planlanan ve Japonya’nın Hiroşima kentinde düzenlenecek olan 49. G7 zirvesinde görüşülecek konulardan birisi kripto para olacak. Yetkililer tarafından aktarılanlara göre şeffaflığın ve tüketici korumasının artırılması için daha katı kripto para düzenlemelerinin teşvik edilmesi görüşülecek.

g7 ulkelerinden yeni kripto para hamlesi 2

Yeni hareket, kripto varlıklarının küresel finansal sistem için oluşturmuş olduğu potansiyel risklerle ilgili endişelerin ardından geliyor. Geçtiğimiz yılın sonlarında yaşanan ve bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX’in iflası söz konusu düzenleme konusunu hızlandırmıştı.

G7, sanal varlıklar için küresel standartların formüle edilmesinde başı çekmeyi hedeflerken, bu noktada düzenleyici kurumlarla da birlikte çalışılması planlanıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberlere göre Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, ABD’nin kripto konusunda uygulamaya başladığı sert düzenlemelerin diğer ülkelerde de uygulanması adına Birleşik Krallık ve Kanadalı yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
547.651,66 TL 2,08%
ethereumETH/TRY
37.686,86 TL 1,60%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.192,56 TL 1,53%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
10,29 TL 1,73%
cardanoADA/TRY
7,57 TL 1,21%
staked-etherSTETH/TRY
37.688,88 TL 1,53%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,24%
matic-networkMATIC/TRY
17,93 TL 1,72%
Bağlantıyı kopyala