G7 Liderler Zirvesi’nin Gündeminde Yapay Zeka da Yer Alıyor

g7 liderler zirvesinin gundeminde yapay zeka da yer aliyorer

Dünyanın en büyük 7 ekonomisini bir araya getiren G7 Liderler Zirvesi‘nin gündemini merak konusu oldu. Özellikle son dönemde birçok ülkenin gündeminde yer alan yapay zeka da G7 Liderler Zirvesi’nin gündeminde yer alacak. Bunun yanında zirvede Çin’e olan bağımlılık, Rusya-Ukrayna savaşı, Moskova’ya yönelik yaptırımlar, enerji fiyatları ve yüksek enflasyon yer alacak.

G7 Liderler Zirvesi’ndeYapay Zeka da Yerini Alıyor

BloombergHT’nin haberine göre; Küresel siyasi ve ekonomik sorunların çözümünde önemli uluslararası platformlardan biri sayılan G7 Liderler Zirvesi, 19-21 Mayıs’ta ülkenin güneybatısındaki Hiroşima’da bulunan Grand Prince Hiroshima Hotel’de düzenlenecek.

g7 liderler zirvesinin gundeminde yapay zeka da yer aliyorrt

Avrupa Birliği (AB) G7 üyesi olmamasına rağmen yıllık liderler zirvesine katılıyor. AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen de davetliler arasında yer alıyor. G7’nin ajandasında sadece ekonomik sorunlar yer almıyor. Yapay zeka da bu konula arasında. Yapay zeka teknolojilerine yönelik küresel kuralların geliştirilmesine öncelik vermeyi isteyen Japonya, yeni “Hiroshima AI” vizyonuyla kabine düzeyli diyalog platformu oluşturmaya çabalayacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
603.011,08 TL 3,22%
ethereumETH/TRY
40.657,42 TL 5,84%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.531,36 TL 8,89%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,51%
staked-etherSTETH/TRY
40.689,85 TL 5,71%
cardanoADA/TRY
5,66 TL 23,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,39%
tronTRX/TRY
1,57 TL 14,04%
Bağlantıyı kopyala