bitcoinBTC/TRY
740.014,81 TL 0,80%
ethereumETH/TRY
45.967,43 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.898,70 TL 0,93%
xrpXRP/TRY
14,18 TL 1,64%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
45.954,80 TL 0,37%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,32%
solanaSOL/TRY
558,34 TL 0,16%

Paylaş

FTX’ten küresel borsa hazırlığı

FTX yardim paralarini da geri istedi333

Kripto para borsası FTX‘in küresel yatırımcılar için borsayı yeniden başlatma hazırlığı yaptığı bildirildi. Bu adımın alacakların ödenmesi için bir yol sağlayacağı ifade edildi. Borsadan yapılan başvuruda, alacaklı gruplar sınıflandırıldı ve ödemeler nasıl yapılacağına ilişkin plan sunuldu.

FTXin Iflasi Cok Pahali Olacak1

FTX, küresel borsayı başlatmayı planlıyor

FTX, küresel kripto borsasını yeniden başlatmayı planlıyor. Borsa, alacaklıları farklı sınıflar halinde düzenlemeyi önerdi. FTX, borsayı üçüncü taraf yatırımcılarla yeniden başlatması için yol sağladı.

Dosyalamada, alacaklılar çeşitli gruplara ayrıldı. İlk grup, ‘dotcom müşterileri’ olarak adlandırılan FTX.com offshore borsasının alacaklıları oldu. İkinci sırada ABD borsasındaki yatırımcılar yer aldı. Daha sonra NFT borsasının alacaklıları, teminatsız, teminatlı ve sermaye benzeri alacaklılar sıralandı. Alacaklılar arasında Alameda’ya kredi veren kuruluşlar ile ticari ortaklar da bulundu. Sermaye benzeri alacakların ise vergi ve cezalar olduğu belirtildi.

Başvuruda ödemelerin sıra ile yapılacağı ifade edildi. Buna göre bir gruba yapılan ödemeleriden tamamlanmasının ardından kalanlar sonraki alacaklılara orantılı dağıtılacak. Dotcom davacılarının ‘offshore ticaret şirketi’ veya ABD’de bulunmayan yeniden başlatılmış platform oluşturmak için varlıklarını bir araya getirmeyi tercih edebileceği aktarıldı.

FTX‘in olası yeniden başlatmaları daha önce de ifade edilmişti. Şirketin CEO’su John Ray’in mayıs ayındaki faturalarda FTX’in yeniden başlatılması ile ilgili ifadelerine yer verilmişti.

Etiketler:
Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala