FTX’ten, BlockFi Satın Alımı İçin 680 Milyon Dolarlık Anlaşma

ftxten blockfi satin alimi icin 680 milyon dolarlik anlasma

Kripto para borsası FTX’in ABD iştiraki olan FTX US ile kripto borç platformu BlockFi görüşmeleri sona erdi. FTX US, BlockFi satın alımı için 680 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı.

FTX, BlockFi Satın Alımı İçin 240 Milyon Dolar Ödeyecek

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş nedeniyle zor günler geçiren BlockFi’nin satın alımı için kripto borsası FTX bir süredir görüşmeler gerçekleştiriyordu. BlockFi CEO’su Zac Prince tarafından yapılan paylaşıma göre FTX, BlockFi’nin satın alımı için 680 milyon dolarlık bir anlaşma üzerinde anlaştı. BlockFi’nin performansına göre bu satın alma 240 milyon dolara kadar değebilecek bir fiyatla gerçekleşebilir.

Kısa bir süre önce ortaya çıkan haberlere göre FTX’in BlockFi’yi 25 milyon dolara satın aldığı iddia edilmiş ancak bu iddia BlockFi CEO’su Zac Prince tarafından yalanlanmıştı. Zac Prince tarafından yapılan son açıklamada, FTX’in ABD iştiraki olan FTX US ile bir satın anlaşmayı içeren ön anlaşma imzalanmış durumda.

ftxten blockfi satin alimi icin 680 milyon dolarlik anlasma 2

Prince tarafından yapılan açıklama ile birlikte 680 milyon dolarlık anlaşma, FTX’in daha önce BlockFi için açıkladığı 250 milyon dolarlık krediyi 400 milyon dolara yükseltiyor ve üzerindeki tüm ödemeleri müşteri fonlarına tabi tutmaya devam ettiriyor. FTX US CEO’su Brett Harrison, BlockFi satın alımı sonrasında şu ifadeleri kullandı:

BlockFi’nin işini güçlendirmeye yardımcı olmaktan ve stratejik ortaklığa giden yolda birlikte çalışacağımız için heyecanlıyım.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.893,45 TL 7,30%
ethereumETH/TRY
31.240,78 TL 5,95%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.112,42 TL 7,59%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 8,86%
cardanoADA/TRY
8,46 TL 12,56%
solanaSOL/TRY
652,98 TL 11,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,36%
Bağlantıyı kopyala