FTX’te Artan Tasviyeler Platformu Olumsuz Etkiliyor

ftxte artan tasviyeler platformu olumsuz etkiliyor

Dünyanın en büyük ekonomisi ABD’de açıklanan son enflasyon rakamları pek çok kesmi olumsuz etkiledi. Açıklanan yüzde 8.3 oranında enflasyon verisi kripto para borsası FTX üzerinde de bazı erişim problemlerini beraberinde getirdi.

Enflasyon Verileri FTX Platformunda Tasviyeleri Artırdı

Kripto para borsası FTX, Amerika Birleşik Devletleri’nde Ağustos 2022 dönemi için açıklanan yüzde 8.3 enflasyon verisi sonrasında bazı çökmeler yaşadı. Açıklanan veriler sonrasında kripto para birimlerinde yaşanan düşüşler, kripto para borsaları için tasviyeleri artırdı ve bazı kripto para borsaları bu artan tasviye işlemine fazla dayanamadı.

ftxte artan tasviyeler platformu olumsuz etkiliyor 2

Sosyal medya platformları üzerinde yaşadıkları sorunu dile getiren FTX kullanıcıları bir süredir FTX’in internet sitesine erişimde sorun yaşadıklarını ifade etti. FTX sayfalarında donma problemi yaşayan kullanıcıların sayısının artmasıyla birlikte FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Sam Bankman Fried açıklamasında, FTX platformunda yaşanan bu sorunun çözüldüğünü belirtti. FTX’te yaşanan bu sorun, açıklanan enflasyon rakamları sonrasında geldi. Ağustos 2022 döneminde enflasyon ABD’de yüzde 8.1 oranındaki beklentinin yanında yüzde 8.3 oranında arttığını açıklamıştı. Enflasyon rakamlarındaki bu artışla birlikte verilere göre FTX üzerinde bir saatlik süre içerisinde 110 milyon dolardan fazla tasviye gerçekleşti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
376.002,85 TL 3,74%
ethereumETH/TRY
25.176,42 TL 3,09%
tetherUSDT/TRY
18,53 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.472,45 TL 3,30%
usd-coinUSDC/TRY
18,55 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,88 TL 3,77%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
8,06 TL 1,70%
solanaSOL/TRY
631,46 TL 3,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 8,57%
Bağlantıyı kopyala