FTX’in Yatırım Toplaması Sırasında, SBF 300 Milyon Doları Nakde Çevirdi

ftxin yatirim toplamasi sirasinda sbf 300 milyon dolari nakde cevirdi

Kripto para borsası FTX’in ani iflasına dair yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Wall Street Journal’in haberine göre, Sam Bankman-Fried (SBF), Ekim 2021’de gerçekleştirilen yatırım turunda toplanan varlıkları FTX yerine kendine aldı.

Sam Bankman-Fried Dramasında Yeni Detaylar

Wall Street Journal’in haberine göre, Ekim 2021’de FTX’in gerçekleştirdiği yatırım turunda Sequoia Capital, BlackRock ve Temasek gibi yatırımcılardan 420 milyon dolarlık sermaye artışına gidilmişti. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Sam Bankman-Fried, şirketi için yapılan bu yatırımın 300 milyon dolarını kendisi aldı.

ftxin yatirim toplamasi sirasinda sbf 300 milyon dolari nakde cevirdi 2

Bankman-Fried, o sırada yatırımcılara artışın FTX’in büyümesine yardımcı olmak ve düzenleyicilerle daha fazla çalışmak gibi şeyler için kullanılacağını söyledi. Bu ifade sonrasında yatırımın büyük bir kısmı Binance’in FTX’teki hissesinin bir ay önce satın alınması için geri ödeme olarak kullanıldı.

Konu hakkında bilgisi olan kişilere göre Ekim 2021’deki hisse satışının BlackRock, Sequoia Capital ve Temasek gibi yatırımcılardan 2 milyar dolar getiren ve FTX’in 25 milyar dolar değerinde olduğu altı aylık bir bağış toplama çabası sırasında geldiği aktarıldı. Konu hakkında FTX cephesinden bir açıklama gelmedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.255,18 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
22.620,56 TL 0,05%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.864,67 TL 1,74%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,12%
binance-usdBUSD/TRY
18,59 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,48 TL 1,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,62%
cardanoADA/TRY
5,87 TL 1,06%
matic-networkMATIC/TRY
15,88 TL 0,84%
Bağlantıyı kopyala