FTX’in Elinde Sadece 1.24 Milyar Dolar Kaldı

FTXin Elinde Sadece 1.24 Milyar Dolar Kaldi

İflası ile birlikte küresel olarak bir kriz başlatmayı başaran FTX, gün geçtikçe yeni skandallar ile anılmaya devam ediyor.Son olarak FTX Group iflas başvurusu incelendiğinde, çöken kripto para borsası ve bazı bağlı kuruluşların toplam 1.24 milyar dolarlık nakti olduğu görüldü.

FTX'in Elinde Sadece 1.24 Milyar Dolar Kaldı

FTX’in Elinde Sadece 1.24 Milyar Dolar Nakit Kaldı

FTX‘in kullanıcılarının varlıkları ile gizlice yaptığı işlemler, onun sonunu getiren şeyin ta kendisi oldu. Borsanın her gün yeni bir gizemi ortaya çıkarken, iflas raporunu inceleyen uzmanlar oldukça kritik bir bilgiye daha erişti. FTX ve ona bağlı bazı kuruluşların toplam 1.24 milyar dolarlık nakti kaldığı ortaya çıktı.

Raporda yer alan detaylarda 20 Kasım itibariyle yer alan en son kayıtlara bakıldığında, “Borçluların 16 Kasım Çarşamba günü itibarıyla kanıtlayabildiğinden önemli ölçüde daha yüksek miktarda nakit bakiyeleri bulunduğu tespit edildi” ifadeleri dikkat çekti.

Daha önceki mahkeme belgeleri de yatırımcıları şaşırtmış ve FTX bağlantılı kuruluşların en büyük 50 teminatsız alacaklısına toplam 3.1 milyar dolar borçlu olduğunu gözler önüne sermişti. Ön başvurularda ayrıca her biri en az 10 milyar dolarlık FTX varlıklarının ve yükümlülüklerinin olduğu belirtiliyordu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
299.444,01 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
20.884,75 TL 1,45%
tetherUSDT/TRY
18,58 TL 0,30%
usd-coinUSDC/TRY
18,67 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
4.881,78 TL 0,02%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 3,69%
cardanoADA/TRY
5,83 TL 0,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,37%
matic-networkMATIC/TRY
15,78 TL 3,77%
Bağlantıyı kopyala