FTX’in CEO’su Düzenleyicileri Birlikte Hareket Etmeye Çağıdı

ftxin ceosu duzenleyicileri birlikte hareket etmeye cagidi

Özellikle son dönemde artan kullanımı sebebiyle düzenleyiciler kripto varlıklara odaklanmış durumda. Küresel olarak birçok ülkede bu alanda çalışmalar sürdürülürken, maalesef düzenleyicilerin pivot alabileceği tek bir çerçeve bulunmuyor. Bu konuda uzun süredir değinen FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried ise düzenleyicilerin tek bir çerçevede birleşme çağrısını yineledi.

Kripto borsası FTX‘in kurucu Bankman-Field, düzenleyicileri menkul kıymet zihniyetinden vazgeçmeye ve dijital para birimleri için ayrı, tek bir kural kitabı tasarlamaya çağırdı.

ftx ceosu sam bankman fried ozgunluk vurgusu yapti

FTX’in CEO’su Düzenleyicileri Tek Bir Çerçeve Oluşturmaya Çağırıyor

Üç yıl önce Hong Kong’da kurulan kripto borsası FTX, Çin’in baskıları sonrası merkezini değiştirerek Bahamalar’a taşınmıştı. Bu yüzden regülasyonlar ve düzenleyici etkinlerinden oldukça etkilenen FTX, bu alanda uyumlu çalışmaya özen gösterdiğini belirtiyor.

2021 Aralık ayında ABD Kongresi’nde konuşmacılar arasında yer alan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, düzenleyicileri yine bir kararda uzlaşmaya çağırmıştı.

Son olarak her yıl düzenlenen Asya Finans Forumu’nun ikinci gününde konuşan Bankman, bir ürünün menkul kıymet olup olmadığını tartışmak yerine, “dolandırıcılığın nasıl önleneceği gibi önemli konuları ele alan bir çerçeveye sahip olalım” dedi. Bankman sözlerine şu şekilde devam etti:

“Diğer tüm varlık sınıfları için farklı düzenleyici çerçevelerimiz mevcut, kripto için aynı şey yapılmadı.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala