FTX, Yükseltme için BEP20 Ağındaki İşlemleri Askıya Aldı

FTX Yükseltme için BEP20 Ağindaki İşlemleri Askiya Aldi

Blockchain sektörünün gelişimi ile birlikte projeler ağlarını sık sık güncellemeye devam ediyor. Bu güncellemeler genellikle performans ve verimlilik artırımı olurken güvenlik odaklı yükseltmeler de oldukça sık yaşanıyor. Bu güncellemeler sırasında ise borsalar işlemlerin aksamaması için işlemleri askıya aldıklarını duyuruyorlar. Son olarak FTX de benzer bir şekilde bağındaki para yatırma ve çekme işlemlerini geçici bir süreliğine askıya aldığını açıkladı.

FTX, Yükseltme için BEP20 Ağındaki İşlemleri Askıya Aldı

FTX, BEP20 Ağındaki Yatırma/Çekme İşlemlerini Geçici Olarak Durdurdu

9 Haziran tarihinde BNB Chain tarafından duyurulan verimlilik odaklı Euler yükseltmesi, 18.907.621. blok üzerinde ana ağa entegre ediliyor. Tüm Node’ların yazılım sürümlerini V1.1.11’e yükseltmesi beklenirken kripto borsaları da hazırlıklarını yapıyorlar.

BEP20 Euler Yükseltmesi Neyi Amaçlıyor?

BNB Smart Chain Mainnet’inde kısa bir süre içerisinde hayata geçecek olan Euler yükseltmesi, adını İsviçtreli matematikçi Leonhard Euler’dan alıyor. Grafik teorisi ve topolojinin kurucularından biri olarak kabul edilen fizikçi, bu ağa adını vererek bir kez daha anıldı. Yükseltmenin içeriğinde ise yeni bir doğrulayıcı modülü geliyor. Ağın aktivitesini ve sağlamlığını iyileştirmek için aday doğrulayıcıları olarak adlandırılar bu Node’lar, yedek doğrulayıcılar olarak hazırda bekleyecek. Herhangi bir ağ takılmasında bu Node’lar blok üretecek ve eksiklikleri giderecekler.

Aday Doğrulayıcıların sayısı BSC yönetimine tabi olacak şekilde tasarlanmış durumda.. BSC Mainner, Euler yükseltmesinden hemen sonra aynı sayıda Aktif Doğrulayıcı ve 0 Aday Doğrulayıcı tutacak ve sonraki yönetim eylemi, Aday Doğrulayıcı Setini yeni Aday Doğrulayıcıların ayarlanmasına izin verecek şekilde genişletecek.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
331.697,12 TL 1,27%
ethereumETH/TRY
18.775,79 TL 3,25%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
16,76 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
3.812,05 TL 3,49%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,28%
xrpXRP/TRY
5,43 TL 0,60%
cardanoADA/TRY
7,70 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
585,31 TL 3,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala