FTX Yaşadığı Krizler Sonrası Celsius Anlaşmasından Vazgeçti

FTX Yaşadiği Krizler Sonrasi Celsius Anlaşmasindan Vazgeçti

Kripto borsa operatörü FTX, sorunlu kripto borç veren Celsius ile bir anlaşma yapmayı düşündü, ancak sonuçta konuyu bilen iki kişi The Block’a söyledi.

The Block tarafından paylaşılan detaylara göre, FTX’in Celsius ile finansal destek sağlama veya satın alma konusunda görüşmelere başladığını, ancak Celsius’un mali durumunu inceledikten sonra devam etmemeye karar verdiğini belirtildi. Kaynaklardan biri, Celsius’un bilançosunda 2 milyar dolarlık bir açık olduğunu ve FTX‘in şirketle başa çıkmakta zorlandığını söyledi.

FTX Yaşadığı Krizler Sonrası Celsius Anlaşmasından Vazgeçti

FTX, Celsius’un 2 Milyar Dolarlık Açığı Olduğu için Anlaşma Masasından Kalktı

Kripto para piyasalarında yaşanan ani düşüşten en çok etkilenen şirketlerden birisi olan Celsius, 12 Haziran’da “aşırı piyasa koşullarını” öne sürerek tüm para çekme işlemlerini dondurmasından bu yana hayatta kalmak için savaşıyor. Müşterilerin fonları o zamandan beri takılı kaldı. Celsius, Mayıs ayında 1,7 milyon müşteri ve yönetim altındaki yaklaşık 12 milyar dolarlık varlık talep etti.

Mali sıkıntıları arasında Celsius neredeyse sessiz kaldı. Şirketin son resmi güncellemesi, 19 Haziran’da şirketin amacının “likiditemizi ve operasyonlarımızı istikrara kavuşturmaya devam ettiğini” söylediği zaman yayınlamdı.

Celsius, 2017 yılında CEO Alex Mashinsky tarafından kuruldu ve kullanıcılara cazip faiz oranları vaat ederek hızla büyüdü. Firma, Kanada emeklilik fonu ve büyüme sermayesi şirketi WestCap dahil olmak üzere yüksek profilli yatırımcıları kazandı. Geçen yıl 3.5 milyar dolar değerlemeyle 750 milyon dolar toplamıştı. Ancak son dönemde maalesef iflas ile boğuşuyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala