FTX, Voyager Varlıklarını Satın Almaya Yakın

ftx voyager varliklarini satin almaya yakin

Kripto para borsası FTX, zor durumdaki kripto şirketleriyle ilgilenmeye devam ediyor. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre, iflas eden Voyager Digital’in varlıklarını satın alma konusunda FTX lider konumda.

FTX Voyager Digital’in Varlıklarıyla İlgileniyor

Sam Bankman-Fried’in CEO’su ve kurucu ortağı olduğu kripto borsası FTX, zor durumdaki kripto şirketlerine ilgi duymayı sürdürüyor. Kripto para piyasasında yaşanan düşüşle birlikte iflas eden Voyager Digital’in satışa sunduğu varlıklarıyla da ilgilenen FTX, Voyager varlıklarıyla ilgilenen şirketlerin önünde.

ftx voyager varliklarini satin almaya yakin 2

Voyager Digital’in varlıkları için bu hafta iflas mahkemesi aracılığıyla bir müzayede düzenlendi. Son aşamada, konu hakkında bilgisi olan bir kişinin aktardıklarına göre, FTX ile dijital varlık yatırım şirketi olan Wave Financial arasında sıkı bir pazarlık yaşandı.

FTX’in Voyager’a Teklifi Daha Yüksek

Kişinin açıklamasına göre FTX’in Voyager Digital varlıkları için sunmuş olduğu teklif diğer şirketlerden daha yüksek. Bu nedenle Voyager varlıklarının FTX’e satılmasının bir hayli yüksek olduğu belirtiliyor. Konu hakkında ne FTX ne de Wave tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

Son olarak kısa bir süre önce kripto para borsaları FTX ve Binance’in Voyager Digital’i satın alma girişiminde bulundukları iddia edilmişti. Voyager ile daha önceden de ilgilenen FTX’in kısa bir süre önce potansiyel bir satın alma ile paralel olarak sermaye artırdığını bildirmiştik.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
348.466,76 TL 1,16%
ethereumETH/TRY
24.733,86 TL 0,13%
tetherUSDT/TRY
18,33 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
18,33 TL 0,75%
bnbBNB/TRY
4.912,82 TL 0,35%
binance-usdBUSD/TRY
18,37 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,49 TL 5,87%
cardanoADA/TRY
8,15 TL 1,29%
solanaSOL/TRY
584,12 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,08 TL 1,88%
Bağlantıyı kopyala