FTX US Kullanıcı Sayısı 1 Milyonu Aştı

ftx us kullanici sayisi 1 milyonu asti

27 Aralık 2021 itibariyle yılın son haftasına girdik. Durum böyle olunca birçok şirket, 2021 yılına dair bazı önemli verilerini açıklamaya başladı. FTX US CEO’su Brett Harrison, Twitter üzerinden yılın üçüncü çeyreğine dair verilerini duyurdu. Kripto para platformu FTX US kullanıcı sayısı, son üç ayda ikiye katlamış gibi görünüyor.

FTX US Kullanıcı Sayısı İkiye Katladı

Kripto para işlem platformu FTX’in Amerika Birleşik Devletleri ayağı olan FTX US, yılın son çeyreğinde kullanıcı sayısını önemli ölçüde artırdı. İstatistiklere göre, şirketin kullanıcı sayısı ikiye katladı. Bunu FTX US CEO’su Brett Harrison, Twitter üzerinden paylaştığı bir grafikle gösterdi.

FTX US‘in bu yıl boyunca yaklaşık 1 milyon 200 binlik kullanıcı sayısına ulaştığı görülüyor. Bu arada hemen hatırlatalım, şirket, yılın üçüncü çeyreğinde hacminin yüzde 500 oranında arttığını bildirmişti.

FTX, bu yıl yaptığı önemli ortaklıklarla adından söz ettirdi. Miami Heat’in iç sahasını FTX Arena olarak yeniden markalayan şirket bunun için multi-milyon dolarlık bir anlaşma yaptı. Diğer yandan Super Bowl için bir reklam alanı satın aldı. F1’e de el atan FTX, Mercedes takımıyla işbirliği yaptı.

ftx us kullanici sayisi 1 milyonu asti 2

Şirketin bireysel olarak da marka elçileri bulunuyor. NBA yıldızı Steph Curry ve futbol efsanesi Tom Brady’yi onların arasında sayabiliriz.

Son olarak borsanın NFT‘ye de el attığını unutmamak lazım. Şirket, ABD’deki müşterileri için bir pazaryeri de açtı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.219,91 TL 7,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.749,58 TL 6,99%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.001,97 TL 6,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 1,81%
solana
Solana (SOL) 1.260,42 TL 8,25%
xrp
XRP (XRP) 8,14 TL 4,11%
terra-luna
Terra (LUNA) 865,72 TL 2,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,81 TL 9,26%
Bağlantıyı kopyala