FTX.US, Kripto Türev Borsası LedgerX’i Satın Aldığını Duyurdu

ftx us kripto turev borsasi ledgerxi satin aldigini duyurdu 1

FTX.US, açıklanmayan bir meblağ karşılığında kripto türev borsası LedgerX’i satın aldı. Anlaşmanın Ekim ayında tamamlanması bekleniyor. 

Kripto borsası FTX’in ABD’deki iştiraki FTX.US, ilk satın alımını gerçekleştirdi. Şirket, açıklanmayan bir meblağ karşılığında kripto türev borsası LedgerX’i satın aldı.

FTX.US başkanı Brett Harrison The Block’a verdiği demeçte, anlaşmanın Ekim ayında tamamlanmasının beklendiğini aktardı. Harrison, anlaşmanın mali şartlarını açıklanmamasına rağmen, LedgerX’in kârlı bir kuruluş olduğunu ve bugüne kadar toplam fonda yaklaşık 35 milyon dolar topladığını belirtti.

2017 yılında piyasaya sürülen LedgerX’in tartışmalı bir geçmişi bulunuyor. 2019 yılında, borsanın kurucu ortakları Paul ve Juthica Chou, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile bir mücadelenin ardından idari izne ayrıldı. LedgerX, o sırada bir türev ürün piyasaya sürdüğünü ve daha sonra CFTC’nin firmaya ürün için bir DCO lisansı sağlamadığını söylediği için ifadesini geri çekmek zorunda kaldığını duyurdu. LedgerX daha sonra yönetim ekibini değiştirdi ve bugün CFTC’den bir DCO lisansına, bir DCM lisansına ve bir SEF lisansına sahip.

Harrison mevcut LedgerX ekibinin, yönetiminin ve yönetim kurulunun “hepsinin mükemmel olduğunu ve CFTC ile güçlü ilişkileri olduğunu” söyledi. LedgerX’in “ABD’de perakende kripto opsiyon pazarını başlatabilen tek şirket” olduğunu hatırlattı. LedgerX şu anda hem bireysel hem de kurumsal müşteriler için kripto vadeli işlemleri, opsiyonlar ve swap’ler sunuyor.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 427.425,92 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.431,24 TL 4,28%
cardano
Cardano (ADA) 21,97 TL 8,96%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.996,78 TL 4,56%
tether
Tether (USDT) 8,32 TL 0,04%
xrp
XRP (XRP) 10,90 TL 0,52%
solana
Solana (SOL) 1.508,76 TL 24,92%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,40 TL 7,63%
polkadot
Polkadot (DOT) 277,90 TL 3,31%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,32 TL 0,14%
Copy link
Powered by Social Snap