bitcoinBTC/TRY
722.495,03 TL 0,09%
ethereumETH/TRY
43.328,51 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
27,17 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.722,84 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
13,87 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
27,17 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
43.322,80 TL 0,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
6,66 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
530,14 TL 0,50%

Paylaş

FTX Krizini Nasıl Atlatabiliriz? | DeFi Tarafında Yaşanan Gelişmeler | Berna Süslü

BTC Haber ekibi, İstanbul Blockchain Week’te Fexobit Araştırma Uzmanı Berna Süslü ile kripto para piyasalarının FTX krizini nasıl atlayabileceğini ve DeFi tarafında yaşanan gelişmeler hakkında konuştu.

Fexobit Araştırma Uzmanı Berna Süslü, IBW’de BTC Haber’in sorularını yanıtladı. Süslü, Blockchain Haftası vesilesiyle sektördeki paydaşların ve yatırımcıların bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunmasının önemine değindi.

FTX krizini değerlendiren Süslü, bu tarz olayların olabileceğini fakat bu noktada önemli olan şeyin regülasyonların etkisi olduğunu belirtti. Kripto varlık rezervlerinin biraz daha açık ve şeffaf olması gerektiğini vurgulayan Süslü, “Varlıkların saklanması ile ilgili yüksek derecede şeffaflık ve iyi bir şekilde teknoloji gerekli. Bununla birlikte de yatırımcıların üzerinde güven sağlamak çok daha olası.” dedi. Berna Süslü, ayrıca geleneksel finans ile kripto ekosisteminin birleştiğinin de altını çizdi.

“Bankaların da Kullanabileceği Bir Sistem Yaratılacak”

DeFi tarafında yaşanan son gelişmeleri aktaran Süslü, “Yeni sistemi bankalar da kullanabilecek.” dedi ve ekledi:

“Tamamen merkeziyetsiz bir platform üzerinde yeni bir sistem çalışmaları sürüyor. Bu konuda da birlikte bir büyüme göstereceğini düşünüyorum.”

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala