bitcoinBTC/TRY
1.096.233,36 TL 0,55%
ethereumETH/TRY
58.959,02 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.606,44 TL 0,86%
xrpXRP/TRY
17,53 TL 1,06%
solanaSOL/TRY
1.741,20 TL 1,18%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
58.892,79 TL 0,93%
cardanoADA/TRY
10,94 TL 1,95%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 1,12%

Paylaş

FTX Krizini ‘Görev Gücü’ Araştıracak

ftx krizini gore gucu arastiracak

Kripto para dünyasının yeni yılda da en sıcak gündemi FTX krizi… Dün hakim karşısına çıkan batık borsanın kurucusu Sam Bankman-Fried, kendisine yöneltilen suçlamaları reddederken, FTX fonlarının ne için kullanıldığı kuşkusuz en çok merak edilenler arasında yer alıyor.

ftx krizini gore gucu arastiracak2

FTX Görev Gücü, Fonların İzini Sürecek

ABD New York Güney Bölgesi Savcılığı, kayıp fonların izinin sürülmesi ve borsanın iflas sürecinin araştırılması için ‘FTX Görev Gücü’ kurulduğunu duyurdu. FTX davasının savcısı Damian Williams, krize yönelik ofisinin 24 saat çalıştığını açıkladı. Williams, Bölge Savcılığı’nın tüm kaynakları ve uzmanlığından güç alarak FTX Görev Gücü oluştuklarını bildirdi. Görev gücü ekibi, menkul kıymetler ve emtia dolandırıcılığı, kamu yolsuzluğu, kara para aklama ve sınır ötesi suç teşebbüsü birimlerinden kıdemli savcılardan oluşuyor.

SBF Hakkındaki Suçlamalar

SBF hakkında banka havalesi ve menkul kıymetler dolandırıcılığı, havale ve menkul kıymetler dolandırıcılığı için komplo kurmak, kara para aklama ve kampanya finansmanı yasalarının ihlali suçlamaları bulunuyor. SBF’nin ev hapsindeyken Seyşeller’deki bir kripto borsasından 684 bin dolar nakde çevirdiği iddia ediliyor.

FTX’in yeni yönetimi de kayıp varlıkların araştırılması için finansal danışmanlık şirketi AlixPartners ile iş birliğine gitmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala