FTX Japonya Müşterilerinin Para Çekim Tarihleri Belli Oldu

ftx japonya musterilerinin para cekim tarihleri belli oldu

İflas eden kripto para borsası FTX’in iflas davaları devam ederken bir diğer yandan da mağdur olan müşterilerin varlıklarının geri ödenme süreci devam ediyor. Bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX’in Japonya operasyonlarını yöneten FTX Japonya, mağdur müşterilerinin varlıklarını çekebileceği tarihi duyurdu.

FTX Japonya Müşterileri 21 Şubat Tarihinde Varlıklarını Geri Alabilecek

Kripto para borsası FTX’in Japonya operasyonlarını yöneten FTX Japonya, kısa bir süre önce müşterilerinin varlıklarını geri alabilecekleri tarihi açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada 21 Şubat tarihinde Japonya saatine göre öğlen itibariyle itibari para ve kripto varlıklar için para çekme hizmetlerini kullanabilecek.

ftx japonya musterilerinin para cekim tarihleri belli oldu 2

FTX Japonya’nın bu hamlesi, ülkedeki varlıklar büyük ölçüde Japonya yasalarına göre korunan borsa tarafından Aralık 2022’de verilen bir sözü yerine getirmiş oluyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Müşterilerimizden gelen çok sayıda talep nedeniyle para çekme işleminin tamamlanması biraz uzun sürebilir. Diğer FTX Japonya hizmetlerinin yeniden başlatılacağı süreyi en kısa zamanda duyuracağız.

Son olarak FTX Japonya, FTX’in ABD’de iflas başvurusunda bulunmasından birkaç gün önce 8 Kasım 2022 tarihinde operasyonlarını kapatmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala