FTX Japonya Müşterileri, Varlıklarını Çekebildiği İçin Mutlu

ftx japonya musterileri varliklarini cekebildigi icin mutlu

Geçtiğimiz yılın sonlarında iflas başvurusunda bulunan, bir zamanların dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX ardında pek çok soru işareti bırakmıştı. Dünyanın pek çok yerinde müşteriler varlıklarını geri çekebilmek için hukuk mücadelesi verirken, FTX Japonya müşterilerinin varlıklarını geri alabilme süreci geçtiğimiz günlerde yeniden başlatılmıştı. FTX Japonya müşterileri, varlıklarının hepsini çekebildikleri için memnun.

FTX Japonya Müşterileri Varlıklarının Tamamını Geri Geçebiliyor

Sam Bankman-Fried tarafından kurulmuş olan kripto para borsası FTX, geçtiğimiz yılın sonlarında iflas başvurusunda bulunmuştu. Şirketin ani çöküşü sonrasında ortaya çıkan tabloda pek çok şirket, FTX’in çöküşünden etkilendi ve FTX’in müşterileri de yaşanan bu durumdan ötürü darbe aldı.

ftx japonya musterileri varliklarini cekebildigi icin mutlu 2

7 Kasım 2022 tarihinde iflas başvurusunda bulunan kripto para borsası FTX ve yan şirketi, Sam Bankman-Fried’in kullanıcıların fonlarını zimmetine geçirmesinin ardından tüm varlıkların çekilmesini durdurmuştu. FTX’in bu ani çöküşü sonrasında, FTX’e ait olan Japonya merkezli kripto para borsası Liquid’i de olumsuz etkiledi ve şirket 15 Kasım 2022’de para çekme işlemlerini askıya aldı.

Dünyanın dört bir yanındaki FTX müşterileri, yatırımlarını geri almak için hukuk mücadelesi veriyor. Müşteriler devam eden yasal mücadelenin sonucunu beklerken, FTX Japonya müşteri varlıklarının tamamını çekmeye başladı. Konu hakkında Twitter üzerinden açıklamalar yapan müşteriler, şirketteki fonlarının tamamını geri çektiklerini ve bu durumdan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.323,51 TL 1,35%
ethereumETH/TRY
33.850,32 TL 1,39%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,68%
bnbBNB/TRY
6.266,39 TL 1,31%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 0,57%
staked-etherSTETH/TRY
33.815,11 TL 1,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,44%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,52%
Bağlantıyı kopyala