bitcoinBTC/TRY
1.090.783,75 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
59.205,00 TL 0,93%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.585,35 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
17,52 TL 0,59%
solanaSOL/TRY
1.711,98 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
59.134,37 TL 0,79%
cardanoADA/TRY
10,86 TL 1,75%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,19%

Paylaş

FTX Europe, Güney Kıbrıs’tan Onay Aldı

ftx europe guney kibristan onay aldi

Kripto para ekosistemininin büyümesiyle birlikte ülkeler kripto şirketlerini tanımaya başladı. İtalya, geçtiğimiz günlerde birçok kripto para borsasına ülkesinde faaliyet göstermesi için onay vermişti. Bu kez FTX Europe, Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (CySEC) faaliyet göstermek üzere onay aldığını duyurdu. 

FTX Europe, Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan Onay Aldı

Kripto para borsası FTX’in Avrupa kolu FTX Europe, Güney Kıbrıs’ta faaliyet göstermek için Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (CySEC) onay aldı. 

ftx europe guney kibristan onay aldi

FTX Europe Başkanı Patrick Gruhn konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

Bu yılın başlarında Avrupa operasyonlarımızı başlattıktan sonra, Kıbrıs’taki düzenleyicilerden onay almaktan heyecan duyuyoruz. Bu lisans altında faaliyet göstermek, Avrupa tekliflerimizi genişletmeye devam ederken, CySEC ile üretken ilişkimizi sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.

Konuyla ilgili açıklama yapan FTX CEO’su ve Kurucusu Sam Bankman-Fried ise şöyle konuştu:

Avrupa Birliği’nde bu lisansı güvence altına almak, dünyanın en çok regüle edilen borsalarından biri olma hedefimize ulaşmamızda önemli bir adım. CySEC ve düzenleyicilerle çalışmaya devam ediyoruz. Geleneksel finansal kurumlardan beklenen finansal standartları karşılama konusunda dünya çapında dijital varlık endüstrisinde lider olmak en büyük hedefimiz.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala