FTX CEO’suna Yönelik Suçlamalar Artıyor

ftx ceosuna yonelik suclamalar artiyor

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried için yapılan suçlamaların sayısı artıyor. Wall Street Journal’ın haberine göre Sam Bankman-Fried, kilitli konumdaki müşteri fonlarını kullanarak riskli yaptırımlar yaptı.

Sam Bankman-Fried Kilitli Müşteri Fonlarına Dokundu

Kripto para borsası FTX’in içinde bulunduğu kriz büyümeye devam ediyor. WSJ tarafından yapılan habere göre likidite sorunları yaşayan FTX, bu durumdan kurtulmak için müşteri fonlarını kullandı.

FTX patronu Sam Bankman-Fried’in, kripto para borsasının çalışanlarına fon toplamayı planladığı ve en büyük önceliğinin ise müşterilere yardımcı olmak istediği belirtildi. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre SBF, erken saatlerde gönderdiği bir mesajda kendi önceliklerinin en son sırada olduğunu dile getirdi. SBF’nin açıklamasına göre şirketin önceliği, mevcut ve potansiyel yatırımcılar için yeni fonların bulunması olarak ifade edildi.

Sam Bankman-Fried raporda ayrıca, FTX ekibinin bir kripto girişimcisi olan Tron Blockchain ağının kurucusu Justin Sun ile birlikte bir çözüm yolu üzerinde çalıştıklarını da doğruladı. Konu hakkında açıklama yapan Tron sözcüsü, amaçlarının token sahiplerini korumak ve kullanıcıların FTX’ten para çekme işlemlerine devam edebilmelerini sağlamak olduğunu dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.908,70 TL 1,77%
ethereumETH/TRY
24.088,39 TL 3,15%
tetherUSDT/TRY
18,68 TL 0,23%
bnbBNB/TRY
5.495,74 TL 1,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,68 TL 0,16%
binance-usdBUSD/TRY
18,68 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
7,34 TL 0,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 3,18%
cardanoADA/TRY
6,03 TL 0,47%
matic-networkMATIC/TRY
17,27 TL 1,47%
Bağlantıyı kopyala