FTX CEO’su SBF, İflas İddialarını Yalanladı

FTX CEOsu SBF Iflas Iddialarini Yalanladi

Kısa bir süre önce sizlerle Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun şirketinin FTX Token’daki pozisyonunun tamamını tasfiye edeceğini söylediğini paylaşmıştık. Bunun üzerine konu oldukça alevli bir hâl alırken FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried‘den açıklama geldi. Bankman-Fried, iflas iddialarını yalanlayarak FTX’te sorun olmadığını ve varlıkların iyi olduğunu söyledi.

FTX CEO’su SBF, İflas İddialarını Sertçe Yalanladı

Kısa bir süre önce FTX‘in yan şirketi Alameda Research’ün bilançosunun FTX’in yerel borsa token’ı FTT ile yüklendiğini ortaya koyan bir haber yayınlanmıştı. Bu, Alameda’nın CEO’su Caroline Ellison ile FTT token’ı sahibi olan Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) arasında halka açık bir söz savaşına yol açtı.

Bunun üzerine CZ, borsasının defterlerinde tuttuğu kalan tüm FTT’leri tasfiye etmeye başlayacağını söyledi. Ellison ise Twitter üzerinden cevap vererek Alameda’nın her biri 22 dolardan FTT’lerini satın almaya hazır olduğunu söyledi.

FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried ise FTX‘in tüm müşteri varlıklarını kapsayacak kadar yeterli olduğunu söyledi. Müşteri varlıklarına (hazinelere bile) yatırım yapmadıklarını belirten Bankman şunları ekledi:

“Tüm para çekme işlemlerini gerçekleştirdik ve işlemeye devam edeceğiz”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
310.439,69 TL 0,87%
ethereumETH/TRY
22.801,90 TL 3,04%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.697,35 TL 2,63%
usd-coinUSDC/TRY
18,67 TL 0,01%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,63 TL 4,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,76 TL 15,69%
cardanoADA/TRY
5,98 TL 3,41%
matic-networkMATIC/TRY
16,13 TL 3,97%
Bağlantıyı kopyala