bitcoinBTC/TRY
1.270.665,15 TL 0,61%
ethereumETH/TRY
67.990,68 TL 1,14%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.969,77 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
19,28 TL 2,82%
solanaSOL/TRY
2.097,82 TL 5,04%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
67.983,45 TL 0,91%
cardanoADA/TRY
17,19 TL 0,13%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 2,75%

Paylaş

FTX CEO’su, Rusya-Ukrayna Savaşında Kriptoyu Değerlendirdi

ftx ceosu rusya ukrayna savasinda kriptoyu degerlendirdi

Kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su olan Sam Bankman-Fried, çevrimiçi olarak düzenlenen bir etkinliğe katıldı. Bankman-Fried, bu etkinlikte Peter Singer ile birlikte Rusya-Ukrayna çatışmasında kriptonun yerini konuştu. Bildiğiniz gibi Ukrayna, bu süreçte kripto para birimlerinde de bağış alarak tüm dünya için aslında yeni bir dönem başlattı.

FTX CEO’su: Bankasız Bankacılığın Bir Örneği

Kısa süre önce Camp Ethereal isimli bir etkinlik düzenlendi. Bu etkinlikte konuşan isimlerden biri de FTX CEO’su Sam Bankman-Fried oldu. Peter Singer’dan gelen soruları yanıtlayan Bankman-Fried, Rusya-Ukrayna arasındaki savaştan kriptonun nasıl etkilendiğine dair bazı sorular da yanıtladı.

ftx ceosu rusya ukrayna savasinda kriptoyu degerlendirdi 2

Singer, Rusya’nın kendisine uygulanan yaptırımlardan kripto para birimlerini kullanarak kaçma ihtimali olup olmadığını Bankman-Fried‘a sordu. Ünlü CEO, Rusya’dan kripto yoluyla para taşımak için herhangi bir girişim görülmediğini söyledi. Ancak diğer yandan bunu görmemiş olmamızın biraz şaşırtıcı olduğuna da değindi.

Decrypt‘in haberine göre, Singer ve Bankman-Fried, Ukrayna’ya yapılan kripto para birimi yardımlarını da konuştu. Şimdiye kadar on milyonlarca kripto yardımı yapıldığını söyleyen Bankman-Fried, bunu bankasız bankacılığın harika bir örneği olarak değerlendirdi.

Bankman-Fried’a göre bu yaşananlar, artan finansal fırsatlardan büyük ölçüde yararlanabilecek banka hesabı olmayan nüfusların farklı bir versiyonunu da gösterdi ve şöyle bir örnek verdi:

“Bankanızın dışında bir tank varsa, düşündüğünden daha parasızsın demektir. Bu yüzden kriptonun uluslararası bir finansal yaşam çizgisi verdiğini görmek gerçekten harika”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala