FTX, Bahamalı Yetkililerle İflas Konusunda Anlaştı

ftx bahamali yetkililerle iflas konusunda anlasti

Bahamalar merkezli iflas eden kripto para borsası FTX ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. FTX ve Bahamalı tasfiye memurları tarafından yapılan açıklamada iflas konusunda bir anlaşmaya varıldığı aktarıldı.

FTX, Bahamalı Tasfiye Memurlarıyla Uzlaşmaya Vardı

Her iki taraf tarafından yapılan açıklamada, Bahama tasfiye memurları ve iflas eden kripto para borsası FTX’i denetleyen ABD’li yetkililerin anlaşmazlıkların büyük bir kısmını sonlandırmak için bir anlaşmaya varıldığı aktarıldı.

Yapılan anlaşma kapsamında ABD’li yetkililer ve Bahamalı yetkililer, FTX’in sahip olduğu varlıklar hakkında bilgi paylaşımında bulunacak. Bunun yanında FTX ve FTX ile ilişkili şirketlerin sahip olduğu çeşitli mülkler elde çıkartılacak ve alacaklıların borçlarının ödenmesi adına iş birliği yapılacak.

ftx bahamali yetkililerle iflas konusunda anlasti 2

İflas başvurusunun yapıldığı tarihten itibaren FTX ve FTX’in sahibi olduğu şirketler, Enron’un iflas başvurusunun da denetlenmesine yardım eden John J. Ray III liderliğinde oluşturulan bir ekip tarafından kontrol ediliyor.

FTX’in kurucu ortaklarından olan Sam Bankman-Fried etrafında toplanan bazı ortaklara karşı yapılan dolandırıcılık suçlamaları sonrasında bu olaylardan mağdur olan kişiler ve SBF etrafındaki kişiler arasında gerginlikler yaşandı. Son olarak SBF, kendisine yöneltilen tüm suçlamaları reddetti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.135,00 TL 1,30%
ethereumETH/TRY
30.909,81 TL 1,52%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,98%
bnbBNB/TRY
6.161,64 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
18,77 TL 0,32%
xrpXRP/TRY
7,57 TL 2,46%
binance-usdBUSD/TRY
18,73 TL 0,53%
cardanoADA/TRY
7,37 TL 2,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 1,76%
matic-networkMATIC/TRY
22,58 TL 2,60%
Bağlantıyı kopyala