FTX Alacaklı Bilgileri Şimdilik Gizli Kalacak

ftx alacakli bilgileri simdilik gizli kalacak

İflas eden kripto para borsası FTX’in ilk duruşması gerçekleşti. Gerçekleşen dava sonucunda alacaklı bilgileriyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

FTX Alacaklı Bilgilerine Gizlilik Kararı

Bir federal yargıç, FTX iflas davasında alacaklıların anonimliği ile ilgili kararını açıkladı. Yargıç tarafından açıklanan kararda, alacaklıların gizli kalması için ön talepte bulunuldu.

Delaware Bölgesi ABD İflas Mahkemesinden Yargıç John Dorsey tarafından açıklanan kararda, “Geçici olarak FTX iflas davasında alacaklıların adların ve adreslerin düzeltilmesine izin veren emri gireceğim. Odadaki herkes internetin potansiyel tehlikelerle dolu olduğunu biliyor.” dedi.

ftx alacakli bilgileri simdilik gizli kalacak 2

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı bünyesinde iflas favalarını denetlemekle sorumlu bir ofis olan US Trustee’nin bir temsilcisi, FTX’in ya da ilgili kuruluşlarının borçlu olduğu işletmeler hakkında şu anda mevcut olandan daha fazla bilgi açıklanması gerektiğini belirtti.

Dava esnasında bürodan bir avukat olan Benjamin Hackman açıklamasında, “Birey olmayan müşterilerin isimlerinin ve adreslerinin çıkarılmasına karşıyız. Özellikle ilk 50 listesinde yer alan bu şirketler konusunda şeffaflık olması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.454,03 TL 1,29%
ethereumETH/TRY
23.888,14 TL 3,04%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.451,55 TL 0,52%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,31 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 4,37%
cardanoADA/TRY
6,03 TL 0,72%
matic-networkMATIC/TRY
17,22 TL 2,12%
Bağlantıyı kopyala