FTX, ABD’de Solana NFT Pazaryerini Başlattı

ftx abdde solana nft pazaryerini baslatti

Kripto varlık alım satım platformu FTX, bir süredir Solana tabanlı NFT pazaryeri için çalışıyordu. Şirketin resmi Twitter hesabından atılan tweete göre, Solana NFT pazaryeri resmen faaliyete başladı. Yeni platformdaki tüm koleksiyonların Solana blok zincirinde olması gerekiyor. Diğer yandan ilerleyen zamanda Ethereum tabanlı destek sağlama planları da bulunuyor.

FTX Solana NFT Pazaryeri Faaliyete Başladı

Borsanın resmi Twitter hesabından bir tweet atıldı ve pazaryerinin başlatıldığı bilgisi paylaşıldı. FTX Solana NFT pazaryeri için ilk adres Amerika Birleşik Devletleri oldu. Popüler kripto para borsasının Kuzey Amerika iştiraki FTX.US, kullanıcıların NFT’lerini basmasına, tutmasına, doğrulamasına ve ticaretini yapmasına izin verecek.

Pazaryeri, her satış ve ticaretten, hem alıcı hem de satıcıdan yüzde 2’lik bir ücret alacak. Ek olarak, NFT‘leri basmak ve listelemek için de 1 dolar alınacak.

Platformdaki tüm tokenlar, Metaplex Solana protokolünü kullanacak. Bu da NFT’lerin diğer platformlarla da uyumlu olabileceğini gösteriyor.

ABD’deki düzenleyici yasalar kapsamında FTX, tıpkı diğer pazaryerleri gibi katı KYC (müşterinizi tanıyın) gereksinimlerine sahip. Bu da çalışmalarını anonim olarak paylaşmak isteyen sanatçıları caydırma ihtimali bulunuyor.

ftx abdde solana nft pazaryerini baslatti 2

Konuyla ilgili konuşan FTX.US başkanı Brett Harrison şunları söyledi:

“Kendimizi NFT ekosistemine kaptırdıktan sonra FTX ABD’de bir NFT pazarı oluşturmaya karar verdik. NFT ekosistemi pop kültürün içine sızmaya başladı, ancak ana akım izleyiciye kolay erişim ve maruz kalma sağlayan bir platformdan yoksun.”

Kısa süre önce Başkan, telifli NFT projeleriyle ilgili de açıklama yapmıştı. Bununla ilgili daha fazla bilgi için haberimize bakabilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 659.237,09 TL 3,01%
ethereum
Ethereum (ETH) 55.650,24 TL 4,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.376,17 TL 6,04%
tether
Tether (USDT) 13,68 TL 0,30%
solana
Solana (SOL) 2.535,96 TL 8,46%
cardano
Cardano (ADA) 17,81 TL 6,70%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,68 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 10,57 TL 8,49%
polkadot
Polkadot (DOT) 357,78 TL 9,14%
terra-luna
Terra (LUNA) 845,46 TL 18,03%
Bağlantıyı kopyala