FSB, DeFi Yönetmeliği için Ekip Oluşturacak

fsb defi yonetmeligi icin ekip olusturacakdsfvdfbg

Kripto para sektöründe düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bununla beraber birçok kurum ve kuruluş düzenleme çalışmaları ile yakından ilgileniyor. Bu kez Finansal İstikrar Kurulu’nun (FSB), merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyetlerinin farklı yetki alanlarında nasıl düzenlenmesi gerektiğini belirlemek için diğer uluslararası standart belirleyicilerle birlikte çalışacağı açıkladı.

FSB, DeFi Yönetmeliğinin Düzenlenmesi için Ekip Kuracak

Finansal İstikrar Kurulu’nun (FSB), kripto sektörü için önerilen politika önerilerinin DeFi’ye özgü riskleri ele almak için ne ölçüde geliştirilmesi gerektiğini de araştıracağı belirtildi. Diğer uluslararası standart belirleyicilerle iş birliği içinde, DeFi’nin geleneksel finans ile birbirine bağlılığının ölçülmesi ve izlenmesindeki veri boşluklarının nasıl doldurulacağını keşfetmeyi de planlıyor.

fsb defi yonetmeligiyle mucadele etmek icin ekip olusturacakgtbhyn

Finansal İstikrar Kurulu’nun (FSB), konu ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

DeFi, yerine getirdiği işlevler veya maruz kaldığı güvenlik açıkları açısından geleneksel finanstan önemli ölçüde farklı değil. Bu kripto varlık türlerini ve varlıklarını ek ihtiyati ve yatırımcı koruma gereksinimlerine tabi tutmanın veya mevcut gereksinimlerin uygulanmasını hızlandırmanın, daha yakın ara bağlantıların doğasında var olan riskleri azaltıp azaltamayacağını değerlendirebilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala