Friktion, Kurumsal Müşteriler İçin Kripto Kredileri Sunuyor

friktion kurumsal musteriler icin kripto kredileri sunuyor

Solana merkezli bir portföy yönetim platformu olan Friktion, kurumsal alanda hizmet veren müşteriler için önemli bir duyuruda bulundu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, kurumsal müşterilere teminatsız kredilerin verileceği açıklandı.

Friktion, Teminatsız Kripto Kredi Dönemi Başlattı

Solana Blockchain merkezli bir portföy yönetim platformu olarak hizmet veren Friktion, DeFi alanında daha yüksek getirilere erişmek için piyasada bulunan kurumsal müşteriler için yeni bir hizmet sunacağını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, kurumsal müşterilerin DeFi alanında daha yüksek getirilere erişebilmesi için bir teminatsız kripto borç verme ürününün duyurusunu yaptı.

friktion kurumsal musteriler icin kripto kredileri sunuyor 2

Şirket, sunduğu kripto borç verme ürününün borçlular için teminatsız kredilere erişim sağlayacağını belirtti. Şirketin sunmuş olduğu bu türde bir kredi, borçlunun kredinin değerine eşit ya da daha büyük bir teminat vermesini gerektirmiyor. Bu anlamda, Friktion’un sunmuş olduğu yeni kripto kredi ürünü, kripto şirketleri için sermaye açısından verimli bir borçlanma şekli olarak öne çıkıyor.

Friktion’un kripto kredisinin gelişmiş borç veren koruması sunacağı da açıklandı. Ödünç verme ürünü, genç dilimlerden kıdemli dilimlere kadar değişen tırnaklı havuzlardan oluşacak. Genç dilimler, kıdemli borç verenleri kredi temerrütlerine karşı karşılama karşılığında yüzde 11 ila yüzde 17 arasında daha yüksek yıllık verim imkânı sunuyor. Kredi havuzları bununla birlikte karşı tarafın risklerini azaltmak için çeşitli borçlu kadrosuna da sahip olacak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.672,57 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
22.592,67 TL 0,51%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.818,19 TL 0,67%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,16%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,62 TL 0,44%
dogecoinDOGE/TRY
1,97 TL 14,31%
cardanoADA/TRY
5,90 TL 0,91%
matic-networkMATIC/TRY
15,96 TL 0,45%
Bağlantıyı kopyala