Fransa Merkez Bankası Başkanından Kripto Para Açıklaması

fransa merkez bankasi baskanindan kripto para aciklamasi

Son dönemlerde kripto para birimlerine karşı uyguladığı destekleyici politikalarıyla bilinen Fransa, kripto para endüstrisini yakından takip ediyor. Fransa Merkez Bankası başkanı kripto para birimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Fransa Merkez Bankası Başkanına Göre Kriptoya Güven Düştü

Fransa Merkez Bankası başkanı François Villeroy de Galhau kripto para piyasasında son yaşanan olayları değerlendirdi. Villeroy açıklamasında kripto para piyasasında yaşanan büyük satışların insanları kripto para birimlerinden ziyade merkez bankası dijital para birimlerine daha fazla güvenmesine ittiğini belirtti. Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) gerçekleştirilen bir oturumda konuşan Villeroy, dünyada yaşanan değişimin mevcut güveni artırmadığını ve bunun kripto para birimlerinin doğasından kaynaklanabileceğini belirtti. Villeroy, sonuç olarak vatandaşların merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) gibi güveni artıran ürünlere uyum sağlamaya çalışabileceğini söyledi.

fransa merkez bankasi baskanindan kripto para aciklamasi 2

Villeroy kripto para birimlerine güvenilemeyeceğini bunun nedeninin ise değerlerinden sorumlu bir varlıkların olmadığını dile getirdi. Bununla birlikte vatandaşların kripto para birimlerine olan güven sorunlarının CBDC’lerin gelişimini hızlandırabileceğini şu sözlerle dile getirdi:

Son haftalarda kripto para birimlerinde yaşanan olayların ardından insanlar kripto varlıklara olan güveni kaybetti ancak vatandaşlar merkez bankaları dijital para birimlerine daha da güvenmeye başladı. Kriptoların değerinden kimsenin sorumlu olmaması nedeniyle kripto varlıklar evrensel bir değişim aracı olarak kabul edilmemelidir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala