bitcoinBTC/USD
$ 62,888.85 5.92%
ethereumETH/USD
$ 3,481.28 3.89%
cardanoADA/USD
$ 0.705183 9.68%
xrpXRP/USD
$ 0.601796 2.31%
bnbBNB/USD
$ 413.40 0.79%
solanaSOL/USD
$ 129.16 12.74%
avalanche-2AVAX/USD
$ 43.49 7.23%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129409 29.70%
tronTRX/USD
$ 0.142984 0.47%
chainlinkLINK/USD
$ 20.33 3.85%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 0.25%
aptosAPT/USD
$ 12.12 1.72%
arbitrumARB/USD
$ 2.01 3.37%
optimismOP/USD
$ 3.92 1.94%

Paylaş

Fransa, Kripto Platformlarını Lisans Alma Konusunda Zorunlu Tutabilir

fransa kripto platformlarini lisans alma konusunda zorunda tutabilirsdff.jpg

Kripto piyasasındaki son dalgalanmalar sektörün bir düzen içine sokulması gerektiğini gözler önüne serdi. Son olarak çıkan haberlere göre; Fransa, ülkedeki tüm kripto para borsalarına ve şirketlere lisans alma zorunluluğu getirmeyi planlıyor.

Fransa, Kripto Platformlarını Lisans Alma Konusunda Zorlayabilir

Son piyasa başarısızlıklarının ardından kripto düzenlemesini sıkılaştırmaya yönelik küresel eğilimin ardından Fransa, kripto varlık sağlayıcıları için hafifletilmiş lisanslama rejimini yeniden değerlendirebilir. Bu, ülkenin kendisini Avrupa’daki en kripto yanlısı ülkelerden biri olarak sunma çabalarına meydan okuyacak.

fransa kripto platformlarini lisans alma konusunda zorunda tutabilirasd

Fransız Senatosu finans komisyonu üyesi Hervé Maurey, kripto şirketlerinin 2026’ya kadar tam lisans olmadan faaliyet göstermelerine olanak tanıyan bir maddeyi ortadan kaldırmak için bir değişiklik önerdi.

Fransız Senatosu finans komisyonu üyesi Hervé Maurey, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bu, Fransız sistemindeki bazı oyuncuların işlerin daha sıkı denetlenmesi gerektiğini düşünmesine yol açtı.

Şu anda, Fransa’da AMF lisansı olmadan faaliyet gösteren en az 50 kayıtlı şirket mevcut. Bunun yanında AMF yönetim kurulunun eski bir üyesi olan Thierry Philipponnat, bu rejimdeki yatırımcıların koruma düzeyini olmadığına değindi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala