Fransa, Kripto Para İle Terörizm Finansmanı Kararı

fransa kripto para ile terorizm finansmanini cezalandirdi 2

Fransa, kripto para birimi konusunda denetimlerini artırıyor. Fransa, Suriye’de terörizmi kriptoyla finanse etmekle suçladığı iki kişiye hapis cezası verdi.

Fransa’da Kripto İle Terör Finansmanına Hapis Cezası

Fransa merkezli yerel medya kuruluşlarının haberlerine göre, Fransız makamları Suriye’de terörizmi kripto para birimleri ile finansa etme suçlamasıyla tutuklanan iki kişi için hapis cezası verdi. Fransa – Cezayir vatandaşı Sami Allem ve Fransa – Fas vatandaşı Abderrahman Cheikh, Paris mahkemesinde “terör suç örgütüne katılmak” ve “terörizmi finanse etmek” suçlarından mahkûm edildi.

fransa kripto para ile terorizm finansmanini cezalandirdi

Haberin detaylarına göre Allem bir yıl denetimli serbestlikle üç yıl, Cheikh iki yıl denetimli serbestlikle iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. La Figaro’nun haberine göre, iki adam Fransa’nın terörle mücadele savcılığı Parke Ulusal Terörle Mücadele (Pnat) tarafından düzenlenen bir operasyonun ardından Eylül 2020’de tutuklandı.

Eylül 2020’de Fransa polisi, Suriye’deki İslamcı aşırılık yanlılarını kripto para birimleri bağışlarıyla finanse ettiğinden şüphelendiği 29 kişiyi tutuklamıştı. Allem ve Cheikh, 2018 ve 2020 yılları arasında kripto para birimlerini kullanarak, Suriye’deki “cihatçıları” finanse etmekle suçlanan bir ağın parçasıydı. Son olarak raporlara göre bu tarihler arasında Suriye’ye aktarılan miktarın yaklaşık 280.000 euro (5,136,020.40 TL) olduğu belirtildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
343.557,01 TL 2,50%
ethereumETH/TRY
23.699,92 TL 1,35%
tetherUSDT/TRY
18,36 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
18,38 TL 0,35%
bnbBNB/TRY
4.970,78 TL 0,30%
xrpXRP/TRY
8,51 TL 0,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,34 TL 0,00%
cardanoADA/TRY
8,30 TL 1,25%
solanaSOL/TRY
582,21 TL 2,06%
dogecoinDOGE/TRY
1,16 TL 7,18%
Bağlantıyı kopyala