bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,640.93 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,510.22 1.79%
bnb
BNB (BNB) $ 623.55 4.03%
solana
Solana (SOL) $ 171.70 0.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.607472 1.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.583531 1.16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199069 0.08%

Fransa Kripto Para Düzenlemesi Getiriyor

fransa kripto para duzenlemesi getiriyor

Fransa, kripto para düzenlemesi getirmeye hazırlanıyor. Fransa Maliye Bakanlığı’ndan bir yetkili, kripto para düzenlemesinin yolda olduğunu doğruladı:

“Bu hafta bir kararname sunulacak, ardından bu ayın sonuna kadar bir karar verilecek ve kripto para sektöründe yer alan tüm şirketlerinin kurallara uyması için altı ayı olacak.”

Düzenleme kapsamında, kripto paralar ile ilgili tüm işlemlerde KYC gerekli kılınacak. Bununla birlikte, kripto paralar ile ilgili işlemlerin tümümün kaydının tutulması istenecek. Mevcut sistemde işlem kaydı, sadece kripto para – fiat işlemleri gerçekleştiren borsaları ve kripto para saklama işlemlerini kapsıyor. 

Bakanlık yetkilisine göre, düzenlemenin arkasındaki temel neden terörizm finansmanını önlemek. Yetkili ayrıca, yeniliği teşvik etmeyi amaçladıklarını da belirtti:

”Fransa’da yapmaya çalıştığımız şey, kripto paralar yoluyla terörizmin finansmanına karşı savaşmak. Ancak genel hedefimiz, kripto paralar aracılığıyla yeniliği teşvik etmek. Bu iki mesajı da AB düzeyine taşıyacağız.”

G7 Görüşmesi Sonrası İlk Hamle Fransa’dan

Pazartesi günü, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı bir basın açıklaması yapmış ve açıklamada G7 ülkelerinin kripto paraların düzenlenmesi ile ilgili güçlü bir destek sundukları belirtilmişti. Görüşmenin ardından, düzenlemeler ile ilgili ilk adımı atan ülke Fransa oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala