bitcoinBTC/TRY
1.121.452,13 TL 1,74%
ethereumETH/TRY
60.517,77 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.627,70 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
17,73 TL 0,40%
solanaSOL/TRY
1.765,63 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
60.498,68 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
11,16 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,34%

Paylaş

Fortress, Bitmain’den 4.500 Madencilik Makinesi Aldı

fortress bitmainden 4 500 madencilik makinesi aldi

Bitcoin madencilik şirketi Fortress Technologies, madencilik gelirinden daha büyük paylar alabilmek için kolları sıvadı. Bu hedef için Bitmain‘den 4.500 adet Antminer S19j Pro Bitcoin madencilik makinesi sipariş edildi.

Fortress, Bitmain’den Bitcoin Madencilik Makinesi Aldı

Bitcoin madenciliği sektöründe de sıkı bir rekabet var. Bunun için şirketler ellerini kuvvetlendirmek istiyor. Fortress Technologies de pazartesi günü yaptığı açıklamada, Bitmain’den 4.500 adet madencilik makinesi aldığını duyurdu. Antminer S19j Pro isimli makineler sayesinde şirket, hash oranını 195 PH/s’den 645 PH/s’ye çıkarmayı hedefliyor. Bu da yaklaşık olarak 3 kat daha fazla demek.

fortress bitmainden 4 500 madencilik makinesi aldi 2

Söz konusu makineler, Eylül 2022’ye kadar parça parça şeklinde teslim edilecek. Şimdilik bu satın almanın maliyeti ise açıklanmadı. Şirket, sorulan sorulara da yanıt vermedi. Bu arada şirket, kasım ayının orasında 180 adet Whatsminers M30S makinesinin de kurulmasını bekliyor.

Toronto Girişim Borsası‘nda listelenen Fortress (TSX-V: FORT), halka açık kripto madenciliği şirketi Hive Blockchain’e başkan ve COO olarak katılan CEO Aydın Kılıç’ın ayrılmasının ardından Eylül ayında liderlik ekibinde bir değişiklik yaşamıştı.

Fortress’e Galaxy Digital’den Antonin Scalia CEO olarak, Drew Armstrong ise COO olarak katıldı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala