Anasayfa Haberler Fornite Kripto Para ile Satılmayacak

Fornite Kripto Para ile Satılmayacak

Fornite'ın geliştiricisi Epic Games geri adım attı ve ödeme yöntemi olarak Monero'yu kabul etmeyeceğini açıkladı...

0

Fortnite dünya üzerinde en çok oynanan online oyunların başında geliyor. Oyunda çalışan ek bir programa sokulan kötü amaçlı yazılım ile bu oyunu oynayan kullanıcıların dijital varlıkları çalınabiliyordu. Konu ile ilgili birçok güvenlik şirketi oyunun yapımcı firmasını uyarmıştı. Bu haber ise Fortnite oyununun ödeme yöntemi olarak Monero’yu kabul edip etmemesi ile ilgili.

Epic Games ve Faaliyetleri

Geçtiğimiz günlerde böyle bir iddia ortaya atılmış fakat Epic Games CEO’su Tim Sweeney bu iddiayı reddetmişti. Sweeney yaptığı açıklamada, blok zincirinin muhteşem bir teknoloji olduğunu fakat genç oyuncuları içeren geniş bir kitlenin kripto varlıklara henüz hazır olmadığını açıkladı. Varlıkların ödeme yöntemi olarak kabul edilmesinin en büyük sebebi ise kripto paraların sahtekarlık ve dolandırıcılık şüphesi.

Ağustos ayında yayınlanan bir rapora göre ise Epic Games blok zinciri teknolojisi ile alakalı çalışmaları olan ve oyun şirketleri arasında ki en aktif firma konumunda. Şimdi olmasa da önümüzde ki yıl firma ödeme listesine Bitcoin’i veya diğer kripto varlıklar eklenebilir. Firma bu yıl sadece Fortnite’dan 3 milyar dolar kazanç elde ettiğini açıklamıştı. Eğer firma kripto paraları ödeme listesine eklerse bu dijital varlıklar açısından da oldukça olumlu olacaktır.

Firmanın ise kısa zamanda Doğu Asya piyasasına açılması bekleniyor. Asya piyasasında ki oyuncuların ilk ödeme tercihlerinin başında ise Bitcoin geliyor. Bu bilgiler ışığı altında, firmanın önümüzde ki yıllarda kripto paraları kabul etmesi muhtemel görünüyor. Epic Games bu işi başarılı bir şekilde gerçekleştirirse diğer oyun şirketleri de firmayı takip edecektir.