Fon Yöneticisi Fintonia, Singapur’da Bitcoin Fonu Başlattı

fon yoneticisi fintonia singapurda bitcoin fonu baslatti 3

Singapur merkezli fon yöneticisi Fintonia Group, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından onaylanan, iki kurumsal düzeyde Bitcoin fonu başlattı.

Fintonia’nın Bitcoin Fonları Bitcoin’i Güvende Tutmayı Hedefliyor

Fon yöneticisi Fintonia Group, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından onaylanan, iki kurumsal Bitcoin fonları ile yatırımcılara, Bitcoin’e “hızlı, güvenli ve düşük maliyetli” erişim sağlamayı amaçlarken, binlerce borsadan birinden satın alma zorluğunu ortadan kaldırarak, Bitcoin’i güvende tutmayı hedefliyor.

fon yoneticisi fintonia singapurda bitcoin fonu baslatti 4

Fintonia Bitcoin Fiziksel Fonu; Bitcoin’e doğrudan ulaşmak isteyen kurumsal yatırımcıları hedef alarak, büyük miktarlarda kripto para birimi satın almalarına, depolamalarına ve satmalarına olanak tanır. Fintonia’nın kurucusu ve başkanı Adrian Chng, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

Fon fiziksel Bitcoin alıyor, yani Bitcoin’de bir türev araç yerine gerçek Bitcoin’i alacağız.

Ayrıca Adrian Chng, Fintonia Teminatlı Getiri Fonu‘nun yatırımcılara, Bitcoin ile teminat altına alınan özel kredilere erişim sunduğunu dile getirdi. Chng bunun yanında, lider kripto para biriminin şu anda 3 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olduğunu söyleyerek, kurumsal yatırımcıların artan ilgisine dikkat çekti.

Detaylandırmak gerekirse; her iki fon da müşterilerin kripto paralarını soğuk cüzdanlarda saklayan dijital varlık güvenliğine ve teknolojisine sahip. Şirket ayrıca, yatırımların hırsızlık ve bilgisayar korsanlığına karşı da sigortalı olduğunu da vurguladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala