bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,048.16 1.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,069.52 1.07%
bnb
BNB (BNB) $ 560.03 0.25%
solana
Solana (SOL) $ 143.19 0.82%
xrp
XRP (XRP) $ 0.517305 3.18%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481891 1.60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153885 0.71%

Fon Yöneticisi Chanos, Coinbase Hakkında İddialı Konuştu

fon yoneticisi chanos coinbase hakkinda konustu

Kynikos Associates’in kurucusu ve aynı zamanda bir fon yöneticisi olan Jim Chanos, CNBC’ye verdiği bir röportajda kripto para borsası Coinbase’i hedef aldı. Chanos, Coinbase’i “balon stoğu” olarak nitelendirmesiyle dikkat çekti.

Chanos: Coinbase için Bu Yıl Karlı Geçmeyecek

CNBC‘de Kynikos Associates’in kurucusu olan Jim Chanos’un bir röportajı yayımlandı. Röportajda Chanos, kripto borsalarında rekabet arttıkça ücret sıkıştırması beklediğini belirtti. Ayrıca Coinbase için bu yılın karlı geçmeyeceğini de söyledi.

fon yoneticisi chanos coinbase hakkinda konustu 2
Jim Chanos

Chanos röportajında şunları söyledi:

“Temelde Coinbase’in fazla kazandığını düşünüyoruz. Rakamlara bakarsanız, gelirleri, kabaca koruyucu varlıklarının, müşteri varlıklarının yüzde 3 ila yüzde 4’ü kadardır”

Bu arada Chanos’un Coinbase hisselerini shortladığı biliniyor. Ancak, açık olan short pozisyonuna dair net bir bilgi paylaşılmadı.

CoinDesk’e göre ise, Wall Street, kısa vadeli karşı rüzgar beklentilerine rağmen, Coinbase için uzun vadeli görünüm konusunda olumlu düşünüyor. Analistler, Coinbase’in gelirini NFT’ler de dahil olmak üzere farklı segmentlerden çeşitlendirmesini bekliyor.

Son olarak Coinbase hisselerinin cuma günü mesai sonrası işlemlerde yaklaşık yüzde 1,8 oranında düştüğünü de söylemiş olalım.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala