Flux (FLUX) Coin Nedir?

flux coin

Flux, Web3 için yüksek kullanılabilirlik altyapısı sağlayan ve merkeziyetsiz şekilde yönetilen bir hesaplama platformudur. Flux projesi 2021 yılında Daniel Keller, Tadeáš Kmenta ve Parker Honeyman tarafından hayata geçirilmiştir.

Platformun yerel kripto para birimi FLUX’dır. Ethereum blok zincirinde çalışmaktadır. Eski ismi Zelcash (ZEL) olarak bilinen kripto para, 27 Mart 2021’de Flux olarak yeniden adlandırılmıştır.

Flux’ın Blockchain eksositemi içerisinde birçok ortaklığı mevcuttur. Buna göre Flux; Kadena, Firo ve Presearch blok zincirlerinin altyapılarını barındırır ve dağıtır. Ayrıca Coinbase Rosetta, Kusama ve Polkadot node’larını kendi bünyesine alır. Bu nodel’lar, Flux üzerinde çalışabilmektedir.

Ethereum, Binance Smart Chain, Tron ve Solana ağlarında farklı versiyonları bulunan token, platformun itici gücüdür. Buna göre, FLUX’ın birçok kullanım durumu bulunmaktadır.

flux coin 1

Mevcut olan bu durumlar ağın varlığını sürdürmesini sağlamaktadır. Kullanım durumlarının başında yönetişim gelmektedir. FLUX sahipleri, platformun yönetiminde söz hakkı elde etmektedir. Flux, herhangi bir dış yatırımcı olmadan açık kaynaklı, topluluk odaklı ve bağımsız bir projedir. Proje, sürekli olarak blok zinciri teknolojisinde yenilik için ve bağımsız kalarak gerçek bir merkezi olmayan gelecek oluşturmaya kararlıdır.

Flux Coin’i Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır. Flux Coin’in Binance’dan alınabilmesi için; Binance’a üye olmak ve sonrasında para göndermek gerekmektedir. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından FLUX Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT), BUSD ve Bitcoin (BTC) FLUX işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunun dışında Flux coin mevcut olarak KuCoin, Gate.io, MEXC, BingX gibi kripto para borsalarında da işlem görmektedir.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
447.740,33 TL 3,47%
ethereumETH/TRY
30.929,48 TL 5,06%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.991,32 TL 4,40%
xrpXRP/TRY
7,80 TL 1,48%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,45 TL 3,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,98%
matic-networkMATIC/TRY
22,01 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala