bitcoinBTC/TRY
766.196,26 TL 3,59%
ethereumETH/TRY
47.293,91 TL 3,14%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.967,01 TL 1,37%
xrpXRP/TRY
14,34 TL 1,58%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
47.380,26 TL 3,23%
solanaSOL/TRY
652,43 TL 11,77%
cardanoADA/TRY
7,25 TL 3,96%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,76%

Paylaş

FLOW Neden Yükseliyor? 5 Ağustos 2022

FLOW Neden Yükseliyor 5 Ağustos 2022

Kripto paraların son dönemdeki performansı her en kadar tartışmaya açık osa da bazı projeler piyasalardan bağımsız olarak yükseliş yaşamakta. Bunun arkasındaki en büyük sebep, bu kripto paraların aktif olarak operasyonlarını hızlandıra projelerin yerel kriptoları olması. Yakın zamanda Meta ile adını duyuran Flow da bunlardan birisi. Öyle ki popüler sosyal medya platformu Instagram’ın NFT özelliğinin 100 ülkeye genişlemesi ve NFT’ler için Flow’un kullanılacağı haberi Flow’un yüzde 40’ın üzerinde değer kazanmasını sağladı. Gelince Flow neden yükseliyor sorunun detaylarına değinelim.

FLOW Neden Yükseliyor? 5 Ağustos 2022

Flow Neden Yükseldi?

Flow, özellikle NFT, GameFi ve merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmaya yönelik yüksek performanslı bir Blockchain ağı olarak karşımıza çıkıyor. Ethereum gibi genel amaçlı Blockchain ağlarından farklı olarak Flow, oyun içi öğeler gibi NFT’lerle etkileşime giren potansiyel olarak milyarlarca insan için verimli bir şekilde ölçeklenmek üzere inşa edilmiş durumda. Doğal olarak bu durum ağı oldukça yüksek TPS’lerde çalışabilmesine olanak tanıyor.

Yakın zamanda Instagram’ın NFT’leri için Ethereum, Solana, Polygon ve Flow ağlarını test ettiğini sizlerle paylaşmıştık. Bu çalışmalar sonucu Flow ağına odaklanan Instagram, yakın zamanda NFT özelliğini 100 ülkede daha kullanıma sundu. Meta tarafından paylaşılan haberde Flow’a odaklanıldı ve bu odak da Flow neden yükseliyor sorusuna cevap olarak artışı tetikledi.

Flow sadece 2 saat içerisinde yüzde 50’nin üzerinde değer kazanarak 1.86 dolardan 3.7 dolara kadar mum attı ancak hızlı bir düzeltme ile 2.7 dolar seviyesine geri döndü.

Haberimizin yazımı itibarıyla 2.64 dolardan alıcı bulan FLOW‘un güncel fiyatı ise şu şekilde:


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala