bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,886.12 1.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,062.07 0.87%
bnb
BNB (BNB) $ 557.93 0.23%
solana
Solana (SOL) $ 142.62 0.78%
xrp
XRP (XRP) $ 0.516603 3.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.478877 2.15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152827 0.79%

Florida Valisi, Vergi Ödemelerinde Kripto Kabul Etmek için Çalışmalara Başladı

florida valisi vergi odemelerinde kripto kabul etmek icin calismalara basladi

Kripto para birimlerinin hızla benimsenmesi ile beraber birçok ülke bu konudaki çalışmalarını hızlandırmış durumda. Bu kez bir adım da Florida Valisi Ron DeSantis’ten geldi. Florida Valisi Ron DeSantis eyaletin işletmelerin kripto para biriminde vergi ödemesine izin vermek için bir plan üzerinde çalıştığını söyledi.

Florida Valisi, Vergi Ödemelerinde Kripto Kabul Etmek İstiyor

Florida Valisi Ron DeSantis düzenlediği basın toplantısında, vergi ödemelerinde kripto kabulü ile ilgili olarak şunları söyledi:

Devlet kurumlarına, bir işletme Florida’ya kripto para birimiyle vergi ödemek istiyorsa, bunu kabul etmeye istekli olmamızın yollarını bulmalarını söyledim. Bitcoin’i kabul edeceğiz, Florida eyaletindeki ödemeler için bunu yapmaya çalışıyoruz.

florida valisi vergi odemelerinde kripto kabul etmek icin calismalara basladi 2

Ayrıca, en son bütçe teklifinde, devlet işlevlerini optimize etmek için blok zinciri kullanımını denemek için fon tahsis edecek olan bir hükme işaret etti. Ancak bu yasama meclisinden geçmedi. 

Bunun yanında DeSantis, federal olarak kontrol edilen bir dijital dolarla ilgili birçok tehlike olduğuna inandığını söyledi.

Son olarak hatırlatmak gerekirse Florida Vali adayı Nikki Fried de Florida Tüketiciler Komitesi aracılığıyla pazarlama kampanyası için kripto bağışlarını kabul edeceğini açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala