Flare Üzerinden NFT Satın Alma İşlemi Yapıldı

friendsies nft gelistiricileri ortaya cikan iddialara yanit verdiDVDFGBG

Flare, ağda şu anda beta sürümünde bulunan yeni birlikte çalışabilirlik işlevselliğinin canlı tanıtımını tamamladı. İki temel birlikte çalışabilirlik protokolü olan State Connector ve Flare Time Series Oracle (FTSO) kullanılarak, farklı bir token kullanılarak farklı bir zincirde gerçekleşen işlemle bir NFT satın alındı. Demo, DOGE ve XRP tokenleri kullanılarak yapılan satın alma ile Flare’in kanarya ağı Songbird üzerinde gerçekleştirildi.

Flare’nin Durum Bağlayıcı protokolleri, Flare zincirlerindeki EVM tabanlı akıllı sözleşmelerle hem diğer blok zincirlerinden hem de internetten gelen bilgilerin güvenli, ölçeklenebilir ve güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Bu durumda, Flare olmayan bir zincirde bir işlemin onaylandığını kanıtlamak ve aynı anda doğru ödeme referansının dahil edildiğini doğrulamak için kullanılmıştır.

flare uzerinden nft satin alma islemi yapildifsbsfgb

Flare Time Series Oracle, verileri zincire getirmek için merkezi bir sağlayıcıya güvenmeden, Flare üzerindeki veri uygulamalarına yüksek düzeyde merkeziyetsiz fiyat ve veri akışları sunuyor. Demo için, diğer zincirin para biriminde NFT’nin canlı güncelleme fiyatını sağlıyor.

Flare, EVM tabanlı bir blok zinciri olduğundan, Ethereum ve diğer EVM zincirlerinde elde edilebilecek her şey Flare üzerinde de gerçekleştirilebilir. Bu nedenle demoda basılan NFT’ler, Solidity’de yazılmış ve ağ üzerinde dağıtılan standart ERC721 sözleşmeleridir. Gereken tek değişiklik, FTSO ve Durum Bağlayıcısı ile entegre edilecek yöntemlerin eklenmesiydi.

Flare CEO’su ve Kurucu Ortağı Hugo Philion, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bu demo, Flare’in sektör için yeni işlevselliklere ve potansiyel kullanım durumlarına güç sağlamak için zincir üzerinde daha fazla türde güvenli, merkeziyetsiz veri sağlama yeteneğini vurgulamaktadır. NFT demosu, Flare’ın eski belirteçler için kilidini açabileceği ve ağdaki dapp’lerde güvenle kullanılmalarını sağlayan web3 yardımcı programının bir örneğidir. Flare’in yerel birlikte çalışabilirlik protokollerinin yeteneklerinden yararlanarak diğer uygulama mühendislerinin neler geliştirebileceğini görmekten heyecan duyuyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.881,21 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
33.550,35 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.211,00 TL 0,72%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,49%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,32%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 0,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
33.517,23 TL 0,58%
matic-networkMATIC/TRY
20,75 TL 1,13%
Bağlantıyı kopyala